Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Paczki z Aliexpress do odbioru w punktach DHL Parcel

Dynamika wzrostu rynku e-commerce z roku na rok przyspiesza. Doskonałym środowiskiem do rozwoju biznesu on-line są platformy marketplace. Ich wyróżniki to wygoda zakupów, szeroki wybór towarów i bezpieczeństwo realizowanych transakcji. DHL Parcel postanowił podjąć współpracę z Aliexpress.
Reklama

Według prowadzonych badań, w najbliższych latach, udział platform marketplace w rynku e-commerce osiągnie ponad 70%. Tylko w Polsce już teraz 1/3 ankietowanych wskazuje je jako preferowane miejsce zakupów w sieci, a aż 2/3 polskich konsumentów dokonuje regularnych zakupów w tym kanale. Popularność marketplace’ów w skali lokalnej i globalnej skutkuje wysoką konkurencyjnością, a ta oznacza korzyści dla klientów indywidualnych i biznesowych. Platformy rozwijają ofertę, swoje funkcjonalności i intuicyjne rozwiązania. Wszystkie te działania mają jeden wspólny mianownik – satysfakcję użytkownika – zarówno sprzedającego, jak i finalnego klienta. Powszechna digitalizacja i zastosowanie nowych technologii otwiera nowe perspektywy rozwoju. Wśród trendów można wymienić: wykorzystanie aplikacji mobilnych, dogodne systemy płatności i czas dostawy, który jest jednym z najważniejszych czynników z perspektywy klienta.

 

W tego typu serwisach lubimy przede wszystkim dostęp do szerokiej, zróżnicowanej oferty w jednym miejscu, a także szybką realizację zamówienia i dostawy. Po drugiej stronie – sprzedawcy, mali i duzi, doceniają platformy sprzedażowe głównie ze względu na możliwość dotarcia do dużej grupy klientów w jednym miejscu. Obecność tam wiąże się dla sprzedawców z szeregiem zalet i korzyści, ale także wyzwań, związanych np. z dostawą.

 

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum