Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Paczkomat® się nie deklinuje? Dla konkurencji zakaz, dla klientów dowolność

Firma InPost wysyła maile do przedsiębiorców, w których poinformowała, że nazwa Paczkomat® jest znakiem towarowym i żądają, aby nie odmieniać tego słowa przez przypadki. Rafał Brzoska wyjaśnił, że żądanie skierowane jest do konkurentów, którzy próbują wykorzystać renomę tego znaku. Użytkownicy mogą używać Paczkomatu w dowolnej formie, bo maszyny InPostu powstały dla ich wygody.
Reklama

Chociaż słowo Paczkomat® stało się już w mentalności kupujących synonimem wszystkich automatów do wydawania przesyłek kurierskich, InPost postanowił zawalczyć z utartym myśleniem konsumentów i zawalczyć o swój znak towarowy. Stąd też firma wysłała maile, które zawierają prośbę, aby przedsiębiorcy nie odmieniali przez przypadki ich znaku towarowego. 

„Korzystaj z poprawnej formy i nie odmieniaj znaku towarowego Paczkomat®. W razie potrzeby znak towarowy Paczkomat® poprzedź słowami »urządzenie/automat« i odmieniaj wyłącznie to słowo (np. Lista dostępnych urządzeń Paczkomat®)” – wiadomość przytacza serwis Forsal pisząc, że maila o tej treści rozsyła swoim kontrahentom spółka InPost.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (2)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum