Reklama
Partnerzy portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Paczkomaty InPost z nową funkcjonalnością

InPost - gigant polskiego rynku e-commerce - rejestruje w Urzędzie Patentowym znak towarowy Paczkomat Pro. Czym będzie nowy projekt? Dowiemy się wkrótce. Firma teraz nie chce zdradzać szczegółów.
Reklama

Sieć urządzeń Paczkomat w Europie wynosiła na koniec I kw. 2023 - 29 765, z czego w samej Polsce - 20 tys. maszyn. To największa tego typu infrastruktura w Europie. 

 

– Polska sieć naszych urządzeń liczy już 20 000. Przeszliśmy bardzo długą drogę od urządzenia numer 1 do numer 20 000. W tym czasie zrewolucjonizowaliśmy polski rynek usług kurierskich, wprowadzając całkowicie nową jakość w Polsce, która jest teraz implementowana w europejskim e-commerce. Zdecydowanie nie powiedzieliśmy ostatniego słowa, jeżeli chodzi o liczbę urządzeń Paczkomat. Nadal będziemy rozwijać tę sieć, także w Polsce, bo nasi klienci wciąż dopominają się o nowe lokalizacje, chociaż polska sieć urządzeń Paczkomat to największa tego typu infrastruktura w Europie – podkreśla Rafał Brzoska, prezes i założyciel InPost.

59% Polaków znajdzie Paczkomat w odległości, którą można pokonać w mniej niż 7 minut spacerem. 

Paczkomat Pro. Start nowego projektu

Teraz InPost rusza z nowym projektem. Jak powiedział Rafał Brzoska w czasie konferencji wynikowej, Paczkomat Pro to innowacyjna funkcjonalność, która pojawi się w maszynach InPostu w Polsce już w najbliższym czasie. Więcej informacji jednak nie podano.

Według klasyfikacji nicejskiej znak towarowy został zarejestrowany w UP jako: Metalowe skrzynki, pojemniki i kontenery służące do sortowania; urządzenia automatyczne zawierające skrytki pocztowe; urządzenia elektroniczne zawierające skrytki pocztowe służące do przyjmowania, sortowania i wydawania paczek oraz usługi kurierskie.

Paczkomat Pro, fot. UP RP
Paczkomat Pro, fot. UP RP

Paczkomat Pro, fot. UP RP
Paczkomat Pro, fot. UP RP

 

Paczkomat Pro to nazwa zarejestrowana dla samego urządzenia InPostu, ale firma rejestruje też nowe nazwy dla usług, które zamierza wprowadzić - w tym usług finansowych Inpost Izi i Inpost Pay.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (22)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum