Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Panattoni powiększa dolnośląski projekt Wrocław Campus i dokupuje 35 ha gruntu

Panattoni zakupił 35 ha gruntu i już w II kwartale br. ruszy z realizacją nowych budynków o powierzchni 160 000 m kw. w ramach Wrocław Campus.
Reklama

Gigantyczna powierzchnia potwierdza potencjał. Powierzchnia dostarczona przez Panattoni na Dolnym Śląsku liczy łącznie ok. 2,5 mln m kw., a w realizacji dewelopera są powierzchnie magazynowe o łącznej powierzchni ponad 200 tys m kw. Sam Wrocław Campus po rozbudowie będzie dysponował 350 tys m kw. w ramach 6 budynków na obszarze 75 hektarów. Z nowoczesnych i proekologicznych powierzchni magazynowych w ramach kompleksu korzystają już giganci branży e-commerce oraz automotive: ID Logistics/Amazon, koreański operator logistyczny Unico oraz producent kabli samochodowych Leoni.

 

 

Na nowo zakupionych gruntach Panattoni rozpocznie już w II kw. br. realizację dwóch budynków o łącznej powierzchni ok. 160 000 m kw. W pobliżu parku znajdują się m.in. obiekty spółki Amazon, a w tym samym regionie położony jest kompleks koreańskiego LG, obejmujący największą w Europie fabrykę baterii litowo-jonowych dla aut elektrycznych. To oznacza ogromny potencjał biznesowy m.in. dla branży e-commerce i automotive, szczególnie w połączeniu z doskonałą lokalizacją. Bliskie sąsiedztwo znanych na całym świecie producentów oraz drogi S8 i węzła autostradowego Wrocław Południe (A4) pozwala na sprawny transport w kierunku Czech, Niemiec oraz praktycznie wszystkich miast Polski.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum