Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Panattoni sprzedaje dwa parki logistyczne i powiększa biuro

Panattoni, deweloper oraz inwestor instytucjonalny w sektorze nieruchomości przemysłowych i logistycznych, sfinalizował sprzedaż dwóch polskich parków logistycznych - w Lublinie i koło Zabrza na Śląsku - północnoamerykańskiemu inwestorowi private equity. Obie nieruchomości mają łączną powierzchnię najmu brutto (GLA) około 65 000 m kw.
Reklama

 

- "Udana sprzedaż tych dwóch, w pełni wynajętych aktywów, świadczy o utrzymującym się na polskim rynku silnym apetycie inwestorów na nowoczesne nieruchomości logistyczne, spełniające wysokie parametry w zakresie zrównoważonego rozwoju" – powiedział Robert Dobrzycki, CEO i współwłaściciel Panattoni Europe oraz Indie.

Magazyn logistyczny o powierzchni 35 000 m kw. GLA w Panattoni Park Lublin City IV, w południowo-wschodniej Polsce, jest położony przy obwodnicy Lublina i Pan-Europejskim Korytarzu Transportowym II (Berlin - Niżny Nowogród). Obiekt jest w 100% wynajęty z czynszami indeksowanymi o inflację i średnim ważonym niewygasającym okresem najmu (WAULT) wynoszącym ponad sześć lat. Obiekt posiada również certyfikat zrównoważonego rozwoju BREEAM "Very Good" oraz certyfikat energetyczny "A" (EPC).

Drugim aktywem jest magazyn logistyczny o powierzchni 30 500 m kw. GLA w Panattoni Park Silesia West, w pobliżu Zabrza i niedaleko od Katowic - śląskiej konurbacji miejskiej w południowo-zachodniej Polsce, będącej również największym regionem przemysłowym i produkcyjnym w Europie Środkowej. Położenie parku zapewnia szybki dostęp do autostrad A1 i A4, co zapewnia doskonałe połączenia z resztą Polski oraz z Niemcami.

Panattoni powiększy powierzchnię najmu w Warsaw Spire. Firma od sierpnia przyszłego roku wynajmować będzie 4 500 m kw. To efekt dynamicznego rozwoju logistyki i e-commerce w ostatnich latach.

- Lata pandemii sprzyjały rozwojowi nieruchomości przemysłowych. Był to m.in. efekt zawirowań w łańcuchach dostaw, nearshoringu i przede wszystkim dynamicznego wzrostu handlu internetowego. Tylko w ub. roku podpisaliśmy umowy najmu na ponad 3 mln m kw. powierzchni. Ten popyt pozostaje silny, mimo wysokiego poziomu inflacji oraz obaw o spowolnienie gospodarcze. Planujemy więc dalszą, systematyczną ekspansję tak w kraju, jak i Europie, by zapewnić dalszy wzrost naszego biznesu – tłumaczy Robert Dobrzycki, CEO i współwłaściciel Panattoni.

Reklama

Inteligentny e-commerce

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum