Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

PIP przyjrzy się kulisom zwolnienia w Amazonie

Państwowa Inspekcja Pracy przeprowadzi kontrole w magazynach Amazona. To reakcja na doniesienia Onetu i późniejszy wniosek posłanki Lewicy Agnieszki Dziemianowicz-Bąk ws. traktowania jednej ze zwalnianych pracownic - czytamy na bankier.pl.
Reklama

W ubiegłym tygodniu portal Onet opisał wydarzenia, do których doszło w magazynie firmy Amazon w podpoznańskich Sadach. Jedną z pracownic  oskarżono o kradzież towaru, a następnie postawiono ultimatum: albo podpisze zwolnienie za porozumieniem stron ze skutkiem natychmiastowym, albo otrzyma dyscyplinarne wypowiedzenie. Jak podał portal, kobiecie pozwolono skorzystać z toalety dopiero, gdy przystała na tę propozycję wysuniętą przez pracodawcę, a później kobietę zaprowadzono do szatni, w której dokonano rewizji osobistej w obecności pięciu mężczyzn.

PIP zbada sytuacja w magazynie Amazona

W reakcji na te doniesienia posłanka Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk wezwała Państwową Inspekcję Pracy do przeprowadzenia kontroli w magazynie Amazona. 24 marca szefowa PIP przekazała, że przychyliła się do jej wniosku.

„[…] uprzejmie informuję, że podjęłam decyzję o przeprowadzeniu czynności kontrolnych przez inspektorów pracy z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Poznaniu. Jednocześnie pragnę poinformować, że wszystkie magazyny należące do firmy Amazon są pod stałym nadzorem Państwowej Inspekcji Pracy” – napisała Katarzyna Łażewska-Hrycko, Główny Inspektor Pracy.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum