Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

PKN Orlen zainwestuje w e-commerce i usługę click&collect

PKN Orlen planuje inwestycje w obszarze handlu internetowego. To element przyjętej strategii rozwoju koncernu na lata 2017-2021 – informuje serwis Wirtualnemedia.pl.
Reklama

Produkty mają być sprzedawane w modelu click&collect (zakup online z odbiorem osobistym na stacji Orlenu) lub na zasadach klasycznego sklepu internetowego. Paliwowy koncern nie zdradza na razie żadnych szczegółów na temat terminów wdrażania nowej inwestycji oraz jej zakresu. Wiadomo, że plany uruchomienia sprzedaży internetowej stanowią element przyjętej strategii rozwoju spółki w obszarze handlu pozapaliwowego.

- Zgodnie z ogłoszoną w 2016 roku strategią koncernu na lata 2017-2021 jednym z istotnych kierunków rozwoju obszaru detalicznego są usługi e-commerce, związane ze zmianami zachodzącymi w nowoczesnym handlu i ewoluującymi wraz z nimi potrzebami klientów. Na tym etapie jest jednak zdecydowanie zbyt wcześnie, by mówić o konkretnej formule czy terminach wdrożenia tego typu rozwiązań przez koncern - czytamy w komunikacie PKN Orlen przesłanym do redakcji portalu Wirtualnemedia.pl.

Jak dodają przedstawiciele spółki, zapowiedzi wejścia w sektor e-commerce wprowadzane będą niezależnie od ostatnio ogłoszonych planów rozszerzenia sprzedaży hurtowej na stacjach o kilkanaście grup produktów (w tym mięsa, ubrań czy sprzętu AGD).

- Plany rozwojowe obszaru e-commerce, są niezależne od pilotażu zmian systemu dystrybucji oferty sklepowej w ramach naszej sieci – informuje biuro prasowe PKN Orlen.

PKN Orlen to największy podmiot branży rafineryjno-petrochemicznej w Polsce i jeden z największych tego typu w Europie. Na terenie Polski ma 1758 stacji paliw. Pod koniec drugiej połowy zeszłego roku koncern wprowadził markę własną O!, w ramach której obecnie sprzedawana jest woda, w planach zaś jest powiększanie asortymentu o przekąski, słodycze i napoje. Jest to element strategii rozbudowy obszaru handlu detalicznego, głównie za pośrednictwem sieci sklepów O!Shop. 

Przeczytaj także:

Na stacjach Orlenu powstanie sieć ładowarek do aut elektrycznych

Reklama

Inteligentny e-commerce

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum