Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Z InPostem nie tylko wyślesz, ale i zapłacisz. Start usługi wkrótce

Usługa płatności rozwijana przez InPost ruszyła już w gronie "family and friends". Pierwsze transakcje dokonują się w tym systemie od dwóch tygodni, czyli tak jak zapowiadaliśmy w I kw. 2023  - przekazał Rafał Brzoska, założyciel InPostu.
Reklama

W II kw. usługa zostanie wdrożna w 1500 sklepów intrernetowych, które jako pierwsze będą mogły skorzystać z jej fukcjonalności.

- Mamy kolejkę chętnych do implementacji naszej usługi płatnościowej. Jesteśmy przekonani, że będzie to rewolucyjny produkt na rynku finansowym, zarówno z punktu widzenia prostoty dla konsumenta jak i poprawy konwersji dla e-sklepów - dodał Rafał Brzoska.

Zapytany jaka jest finalna nazwa usługi InPost Pay czy InPost Izi odpowiedział, że  zarejestrowane są obie nazwy w Urzędzie Patentowym, a finalną odpowiedź poznamy w najbliższych tygodniach, gdy usługa zostanie przedstawiona całemu rynkowi.

Początkowo płatności InPostu będą wdrażane na rynku polskim, ale oparte są one o aplikację więc jest to produkt uniwersalny, który w przyszłości może być wprowadzany i rozwijany na wszystkich rynkach, na których InPost jest obecny.

Sklep własny outofthebox.pl jest miejscem, gdzie InPost testuje nowy system płatności. Firma nie planuje jednak rozwijania tego konceptu w ogólnodstępny marketplace z towarami dla klientów. Będzie to raczej platforma do testowania różnych rozwiązań, w tym programu lojalnościowego, który wkrótce ruszy.

Rafał Brzoska zapytany czy firma podobnie jak inni giganici technologiczni będzie zwalniać pracowników, powiedział, że wręcz odwrotnie - InPost będzie zatrudniać. - W 2023 roku liczba etatów w naszym dziale rozwoju technologii zwiększy sie o 500-600 etatów. Prowadzimy rekruracje w Polsce, Hiszpanii, Portugalii. Kładziemy duży nacisk na rozwijanie projektów wykorzystujących sztuczną inteligencję, bo chemy być pionierem jeśli chodzi o implementację tej technologii - powiedział Rafał Brzoska. 

Jednocześnie dodał, że podpisałby się pod apelem nawołującym do tego, by prace nad rozwojem sztucznej intelogencji były prowadzone pod dużą kontrolą. Rozwój sztucznej intelogencji jest bowiem z jednej strony fascynujący a z drugiej przerażający. Trzeba go kontrolować, żebyśmy się w bliskiej przyszłości nie obudzili w świecie Terminatora - podsumował prezes InPost.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (4)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum