Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Platforma handlu dobrami cyfrowymi poprawia wyniki

Skinwallet, właściciel platform do handlu dobrami cyfrowymi w grach video Skinwallet Instant i Skinwallet Market, podsumował trzeci kwartał 2022 roku. W raportowanym okresie spółka osiągnęła 2,1 mln zł przychodów.
Reklama
  • Notowany na NewConnect Skinwallet jest właścicielem dwóch platform do handlu dobrami cyfrowymi w grach wideo.
  • Dzięki redukcji poziomu kosztów stałych (o 18% względem II kwartału br.), Skinwallet poprawił w ujęciu rocznym wynik EBITDA.
  • - Wypracowaliśmy wyniki pozwalające z optymizmem patrzeć na kolejne miesiące - mówi prezes Kornel Szwaja.

Platform do handlu dobrami cyfrowymi

Dzięki redukcji poziomu kosztów stałych (o 18% względem II kwartału br.), Skinwallet poprawił w ujęciu rocznym wynik EBITDA (zysk operacyjny przed potrąceniem odsetek, podatków i amortyzacji), który już drugi kwartał z rzędu był dodatni i wyniósł 65 tys. zł. Wyniki przełożyły się na dodatnie przepływy pieniężne.

Notowany na NewConnect Skinwallet jest właścicielem dwóch platform do handlu dobrami cyfrowymi w grach wideo. Skinwallet Instant umożliwia użytkownikom pozyskanie natychmiastowej wyceny i sprzedaż dóbr cyfrowych za pieniądze.

Skinwallet Market pozwala na handel wirtualnymi przedmiotami z gier bezpośrednio pomiędzy użytkownikami, obsługując zarówno transakcje kupna, jak i sprzedaży. Obroty na platformie wzrosły o 10% w ujęciu rocznym.

Mimo charakterystycznego dla segmentu sezonowego obniżenia aktywności graczy w okresie wakacyjnym, kontynuacja procesów optymalizacyjnych pozwoliła utrzymać wyniki z poprzedniego kwartału – informuje spółka.

Partnerstwa i optymalizacja biznesu

- Finalizujemy proces optymalizacji biznesu, dzięki czemu – w tradycyjnie słabszym dla branży III kwartale roku – wypracowaliśmy wyniki pozwalające z optymizmem patrzeć na kolejne miesiące. Utrzymaliśmy rentowność na poziomie EBITDA, mimo pięciokrotnie niższych niż w poprzednim kwartale wpływów z opłat za utrzymywanie nieaktywnych kont. Jednocześnie także wynik netto pozostał na podobnym do drugiego kwartału poziomie. Procesy optymalizacyjne przyniosły więc założone efekty, a w najbliższych tygodniach skupimy się na zintensyfikowaniu współpracy w ramach naszych partnerstw biznesowych  – komentuje prezes Kornel Szwaja.

Mimo charakterystycznego dla segmentu sezonowego obniżenia aktywności graczy w okresie wakacyjnym, spółka utrzymała wyniki z poprzedniego kwartału (fot. mat. pras)
Mimo charakterystycznego dla segmentu sezonowego obniżenia aktywności graczy w okresie wakacyjnym, spółka utrzymała wyniki z poprzedniego kwartału (fot. mat. pras)

Skinwallet wypracował skonsolidowany wynik netto na poziomie zbliżonym do poprzedniego kwartału – minus 10,68 tys. zł, wobec straty w wysokości 5,45 tys. zł w II kw. br. i straty 465 tys. w III kw. 2021 r.

W ujęciu jednostkowym spółka zaraportowała zysk netto w wysokości 57,79 tys. zł.

Skonsolidowana EBITDA, skorygowana o przychody z tytułu opłat za utrzymanie nieaktywnych kont, wyniosła 15,45 tys. zł, wobec minus 115,68 tys. zł w II kw. tego roku i minus 525, 38 tys. zł w III kw. 2021 r.

W III kw. tego roku Skinwallet osiągnął dodatnie przepływy pieniężne z działalności operacyjnej (33,35 tys.  zł), co w połączeniu z dodatnimi przepływami z działalności finansowej (27,75 tys. zł) przyniosło zwiększenie stanu środków pieniężnych – w ujęciu skonsolidowanym wzrósł do 502,89 tys. zł.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum