Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Platforma online do handlu zieloną energią ma 150 tys. użytkowników

Reo.pl, pierwsza w Polsce platforma handlu zieloną energią, o 12. miesiącach od startu działań dzieli się wynikami. Ponad 200 klientów, sprzedaż na poziomie 33 000 MWh i redukcja emisji CO2 o blisko 25 000 ton – to tylko niektóre liczby warte zapamiętania.
Reklama

Reo.pl łączy w przestrzeni online wytwórców i odbiorców energii ze źródeł odnawialnych. To działanie spotkało się w minionych miesiącach z entuzjastycznym przyjęciem ze strony przedsiębiorców. Zgodnie z prognozami, stało się jasne, że polski biznes poszukuje źródeł zielonej energii w dobrej cenie, a z pozycji wytwórców bądź prosumentów - atrakcyjnych obszarów zbytu, bez udziału pośredników.

Generalna tendencja wzrostowa w rozwoju marketplace’u Reo.pl notowana jest z miesiąca na miesiąc. Jeśli chodzi o źródła pochodzenia zielonej energii, to obecnie   dominuje biogaz (50,41%), a w drugiej kolejności energia wiatrowa (49,22%).

Źródło: Reo.pl
Źródło: Reo.pl

Źródło: Reo.pl
Źródło: Reo.pl

- Dynamiczna sytuacja geopolityczna, przekładająca się w dużej mierze na chaos na rynku energetycznym, zwracają społeczną uwagę ku alternatywom i energetycznej optymalizacji. Najlepszym wyborem jest zielona energia – mówi Grzegorz Tomasik, wiceprezes Reo.pl. - Zarówno w perspektywie finansowej, jak i ekologicznej, postawienie na odnawialne źródła energii jest naszą przyszłością. Pokazują to wyraźnie wyniki dotyczące m.in. redukcji emisji CO2 o prawie 25 000 ton, dzięki działaniom platformy i naszym klientom  – dodaje.

Zakup i sprzedaż zielonej energii

W pierwszym roku działalności platformę odwiedziło blisko 150 tys. użytkowników. Wśród wytwórców i odbiorców zawierających transakcje dzięki Reo.pl przewagę stanowią przedstawiciele sektora MŚP, jednak duży biznes coraz częściej interesuje się tą formą  zakupu lub sprzedaży zielonej energii.

Korzystanie z odnawialnych źródeł bądź działalność prosumencka, stanowią dla przedsiębiorstw nie tylko dobry sposób na ograniczenie wydatków, lecz także na realizację strategii zrównoważonego rozwoju i postulatów proekologicznych w praktyce. 

Reo.pl to pierwsza w Polsce platforma handlu wyłącznie zieloną energią skierowana do klientów biznesowych. Debiut rynkowy nastąpił w maju 2022 r. Format działania platformy wpływa na coraz większe zainteresowanie polskich przedsiębiorców. Głównie za sprawą atrakcyjnych ofert i przejrzystych zasad działania. W serwisie spotykają się bowiem wytwórcy wyłącznie zielonej, certyfikowanej energii elektrycznej, pochodzącej w 100% z OZE (z fotowoltaiki, wiatru, biomasy czy elektrowni wodnych) z odbiorcami tejże energii.

Oferty kupna i sprzedaży określone są w prosty sposób. Użytkownicy mają wsparcie operatora platformy, który bierze na siebie obowiązki formalne i organizacyjne wiążące się z zakupem lub sprzedażą energii, w tym zmianą sprzedawcy i bilansowaniem kontraktu.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum