Reklama
Partnerzy portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Po podwyżce stawki godzinowej w Amazonie pracownicy boją się, że zarobią mniej

Po tym, jak Amazon podniósł minimalne wynagrodzenie swoich amerykańskich pracowników do 15 dolarów na godzinę, niektórzy robotnicy obawiają się, że zarobią mniej – informuje serwis forsal.pl.
Reklama

Amazon zebrał pozytywne opinie za podniesienie płacy minimalnej dla pracowników na godzinę do 15 dolarów, jednak równie głośno jest o tym, że stało się to kosztem miesięcznych premii i opcji zakupów akcji firmy. Amazon wyjaśnia, że ​​podjęto decyzję o przejściu na „nowy program skupu akcji”, powołując się na fakt, że pracownicy godzinowi preferowali „przewidywalność i natychmiastowy dostęp do gotówki niż akcje o ograniczonej zbywalności (RSU)”. Jednak korporacja nic nie wspomniała o tym, że rezygnuje z miesięcznych premii, o czym informował Bloomberg.

Kilku pracowników magazynu Amazon skrytykowało ten ruch, twierdząc, że w rezultacie stracą tysiące dolarów wynagrodzenia motywacyjnego. Obecnie pracownicy magazynu uzyskują dwie akcje Amazona w momencie zatrudnienia (aktualnie 1 akcja warta jest ok. 1909 dolarów), a także dodatkową opcję na zakup akcji każdego roku. Po wprowadzeniu zmian, program RSU zostanie wycofany do zasobów, które zostaną sprzedane w 2020 i 2021 roku, a do końca przyszłego roku zostanie zastąpiony bezpośrednim planem zakupu akcji.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum