Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Poczta Polska i InPost zawalczą o zakup Delta Kurier?

Warszawska firma Delta Kurier, która złożyła wniosek o upadłość to łakomy kąsek dla innych graczy. Firma nie ma dużych udziałów rynkowych, ale wyspecjalizowała się w obsłudze niestandardowych paczek, którymi inni operatorzy nie chcieli do tej pory się zajmować. To trudny, ale bardziej dochodowy biznes, bo stawki są znacznie wyższe. Przejęciem Delty zainteresowana jest Poczta {Polska i InPost – informuje Rzeczpospolita.
Reklama

Delta zagospodarowała nisze związane z obsługą dystrybutorów win, hurtowni ze sprzętem ogrodniczym, dostarczała przesyłki z częściami samochodowymi czy akcesoriami do kominków. Niedawno firma wprowadziła nowe usługi dla e-sklepów, w tym dostawy tego samego dnia (tzw. same day delivery). Do tego jej właściciel – grupa inwestycyjna Vesti – dokupił spółkę kurierską Viva (specjalizuje się w przesyłkach proceduralnych, a klientami są np. banki).

Delta Kurier wpadła jednak w kłopoty finansowe, co skutkowało złożeniem wniosku o upadłość. Eksperci twierdzą, że to okazja dla konkurentów, by tanio ją kupić. Jednym z zainteresowanych jest Poczta Polska, która już kilka miesięcy temu interesowała się współpracą z Deltą. Teraz jednak nadarza się okazja na przejęcie jej potencjału – mówi „Rzeczpospolitej" osoba znająca szczegóły sprawy.

Ale spółkę Delta, posiadającą 35 oddziałów w całej Polsce (działalność rozszerzyła trzy lata temu), centralną sortownię w Łodzi i zatrudniającą ponad 200 kurierów, na celownik wziął też rywal PP – InPost. Z ustaleń „Rz” wynika, że to właśnie firma kierowana przez Rafała Brzoskę jest bliżej sukcesu. InPost nie chce kupować spółki. Przejmie jednak kurierów Delty i listę jej 1,2 tys. klientów.

więcej w Rzeczpospolitej

Reklama

Inteligentny e-commerce

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum