Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Poczta Polska: kolejne 100 tys. maseczek dla listonoszy i kurierów

W najbliższym czasie planowany jest zakup 100 tys. maseczek z wkładkami filtrującymi dla listonoszy i kurierów - poinformowała w poniedziałek Poczta Polska.
Reklama

Jak napisano w komunikacie, do tej pory pocztowcy otrzymali milion maseczek wielokrotnego użytku z możliwością prania, ponad 600 tys. maseczek jednorazowych oraz ponad 80 tys. przyłbic plastikowych. Ponadto spółka zakupiła około 775 tys. żeli do dezynfekcji rąk w podręcznych opakowaniach oraz blisko 60 tys. szt. płynów do dezynfekcji rąk i powierzchni oraz prawie 11,5 mln par rękawiczek jednorazowego użytku. Dodatkowo, aby zmniejszyć ryzyko zakażenia w pocztowych placówkach zostały zainstalowane przesłony oddzielające obsługę od klientów.

"Dbamy o bezpieczeństwo klientów i pracowników, dlatego niezmiennie apelujemy do wszystkich, by zachowywać bezpieczny dystans i przestrzegać wszystkich rygorów sanitarnych. Klienci korzystający z usług w naszych placówkach powinni zachować bezpieczną odległość, a także mieć zasłonięte nos i usta. To bardzo ważne z uwagi na bezpieczeństwo zdrowotne nas wszystkich. Poczta Polska dba, by pracownicy byli wyposażeni w środki ochrony osobistej oraz wiedzę, jak należy bezpiecznie obsługiwać klientów - mówi cytowany w informacji wiceprezes Zarządu Poczty Polskiej Andrzej Bodziony.

Wskazano, że od kwietnia br. prowadzone są również prewencyjne dezynfekcje w sortowaniach Poczty Polskiej. Działania te chociaż nie są obligatoryjne, Poczta realizuje cyklicznie. Dotychczas przeprowadzono w sumie aż 270 dezynfekcji w 15 centrach Poczty. Dezynfekcji poddawane są przede wszystkim szatnie, węzły sanitarne, pomieszczenia socjalne, techniczne i porządkowe, w których przebywają na co dzień duże grupy pracowników.

Aby zmniejszyć ryzyko zakażenia, wprowadzono zmiany w organizacji pracy w sortowniach i na zapleczach placówek pocztowych. Pracownicy zostali podzieleni na zespoły, które nie mają ze sobą bezpośredniego kontaktu. Dzięki takim rozwiązaniom, w przypadku zachorowania jednego pracownika można łatwo określić z kim miał kontakt i ile osób musi być objętych kwarantanną. Dodatkowo w sortowniach i wszędzie tam, gdzie przebywa duża liczba osób, codziennie mierzona jest temperatura ciała wszystkich pracowników. 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum