Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Koniec stref samoobsługowych na Poczcie

Poczta Polska likwiduje całodobowe strefy samoobsługowe (Strefy 24), wyposażone w urządzenia do nadawania i odbioru przesyłek. Operator stawia na usługi Pocztex.
Reklama

Samoobsługowa Strefa 24h to wyodrębniona część placówki pocztowej w której przez całą dobę mogli nadać i odebrać listy i paczki.

Poczta Polska tłumaczy, że obecnie klienci o wiele chętniej wybierają inne, oferowane także przez Pocztę Polską, opcje dostosowane do ich potrzeb i stylu życia.

Koniec urządzeń samoobsługowych Poczty Polskiej 

- Polacy cenią sobie przede wszystkim wygodne, proste i szybkie rozwiązania. Szczególnie w dużych aglomeracjach, gdzie znajdują się strefy samoobsługowe, o wiele chętniej wybierają możliwość nadania i odbioru przesyłki blisko domu, w drodze z/do pracy, czy w odwiedzanym często sklepie spożywczym - podaje Poczta Polska.

Pocztex - to priorytet Poczty

Operator zdecydował, że zlikwiduje nieefektywne rozwiązania, ale będzie stale rozwijał usługi, które są odpowiedzią na aktualne potrzeby klientów – nadających i odbierających przesyłki, w tym kupujących i sprzedających w Internecie. Skupia się m.in. na rozwoju multikanałowości usługi Pocztex .

Klient może wybrać najdogodniejszą formę odbioru zakupów spośród trzech możliwych wariantów: Pocztex PUNKT – dostawa do sieci punktów, która obejmuje blisko 17 000 lokalizacji w całej Polsce, Pocztex AUTOMAT – dostawa do automatów paczkowych, zlokalizowanych w całym kraju i Pocztex KURIER – doręczenie przez kuriera pod wskazany adres.

Spółka w ostatnim czasie wprowadziła opcję nadawania przesyłek bez konieczności drukowania etykiety w punktach partnerskich oraz usługę Pocztex Thermo Tracking. Rozwija także współpracę z klientami z rozwojowych gałęzi gospodarki (branża farmaceutyczna i optyczna).

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (4)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum