Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Poczta Polska ostrzega przed oszustami. Klienci mogą stracić pieniądze

Szeroki zakres działalności Poczty Polskiej prowokuje oszustów do prowadzenia kampanii wyłudzających dane klientów. Tylko w ostatnim czasie głośno było o ofertach na portalach społecznościowych na zakup palet z niedoręczonymi przesyłkami czy smsach o konieczności dopłaty do przesyłki. Teraz Poczta ostrzega przed kolejną kampanią phishingową.
Reklama

Poczta Polska znów na celowniku oszustów. Na co muszą uważać klienci

Zaatakowana osoba otrzymuje SMS z informacją o braku możliwości dostawy z uwagi na błędny adres. Aby rzekomo otrzymać przesyłkę, wystarczy kliknąć w link do formularza, uzupełnić go i dokonać niewielkiej opłaty za zmianę adresu.

Poczta Polska ostrzega przed nową kampania phishingową, fot. mat. pras.
Poczta Polska ostrzega przed nową kampania phishingową, fot. mat. pras.

Strony, do których odnoszą się linki, są odpowiednio spreparowane, a wypełnienie formularza i dokonanie płatności powoduje kradzież całej zawartości konta bankowego.

Poczta Polska przypomina, aby zachować ostrożność w sieci i nie otwierać podejrzanych linków, szczególnie od nieznajomych, uważać na wszelkiego rodzaju „okazje” oraz weryfikować autentyczność otrzymanej prośby czy informacji.

Poczta Polska ostrzega przed oszustami, fot. mat. pras.
Poczta Polska ostrzega przed oszustami, fot. mat. pras.


- Jeśli stałeś się ofiarą ataku – jak najszybciej zgłoś sprawę do swojego banku i do organów ścigania. Sprawy związane z Pocztą Polską (np. wykorzystujące logo Poczty) należy również zgłaszać do CERT Poczta Polska, które pracuje całodobowo, pisząc wiadomość na adres incydent@poczta-polska.pl - informuje Poczta.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum