Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Poczta Polska: ponad 1 tys. nowych aut do transportu przesyłek kurierskich i obsługi e-sklepów

Poczta Polska wyleasinguje ponad 1 tys. samochodów dostawczych do transportu m.in. przesyłek kurierskich i obsługi e-sklepów - poinformowała w piątek spółka.
Reklama

Jak wskazała firma w piątkowym komunikacie, leasing ponad 1 tys. samochodów dostawczych to "efekt zawartych właśnie umów z ING Lease na samochody do 3,5 t marki Peugeot oraz z PKO Leasing S.A. na samochody o ładowności 8 t marki Iveco".

Nowe auta mają zapewnić transport przesyłek kurierskich, obsługę klientów biznesowych, głównie e-sklepów oraz połączenia logistyczne placówek pocztowych z sortowniami.

Na podstawie umowy z firmą ING Lease Poczta wprowadzi 1 tys. 28 samochodów do 3,5 t w dwóch transzach. "Połowa z nich zostanie dostarczona do końca roku, druga część w pierwszym kwartale 2021" - wskazano. Zamówione peugeoty mają ładowność od 0,5 t do 1,7 t.

"Szczególnie teraz, kiedy przygotowujemy się do piku przedświątecznego, ważne jest dla nas zapewnienie sprawnego transportu do obsługi przesyłek dynamicznie rosnącego ryku eCommerce" - zaznaczył, cytowany w komunikacie, prezes Poczty Polskiej Tomasz Zdzikot.

W komunikacie podano, że do końca roku PKO Leasing dostarczy Poczcie 18 aut ciężarowych marki Iveco o ładowności do 8 t, pozostałe 25 ciężarówek dołączy do floty pocztowej w I kwartale 2021 r. Zamówione samochody będą miały nadwozie typu furgon, wyposażone w platformy załadunkowe w dwóch typach o ładowności do 4,5 t oraz do 8 ton.

Poczta Polska użytkuje ponad 5 tys. samochodów dostawczych różnego typu, w tym 20 elektrycznych. Dysponuje siecią 7,6 tys. placówek pocztowych, przewozi rocznie ok. 1,7 mld przesyłek. 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum