Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

67 tys. pracowników Poczty otrzyma podwyżki

Wynagrodzenia zasadnicze pracowników Poczty Polskiej wzrosną od 1 grudnia o 450 zł brutto. Wraz z pochodnymi miesięczna podwyżka wyniesie przeszło 560 zł brutto. Ponadto do 10 grudnia na konta pocztowców wpłynie nagroda świąteczna w wysokości 400 zł brutto. To efekty starań „Solidarności” działającej w Poczcie Polskiej. Poczta zatrudnia ok. 67 tys. pracowników.
Reklama

Porozumienie w tej sprawie przedstawiciele związku i pracodawcy podpisali pod koniec września. – Rok 2022 jest przełomowy, bo udało nam się wynegocjować najwyższe podwyżki w historii firmy. Patrząc realnie na nasze możliwości, osiągnęliśmy wszystko, co byliśmy w stanie osiągnąć – mówi Witold Paluszak, wiceprzewodniczący „Solidarności” w Poczcie Polskiej.

W całym 2022 roku wynagrodzenia pracowników Poczty Polskiej wzrosły łącznie o ok. 1000 zł brutto. Pierwsza podwyżka, wynosząca 300 zł brutto, weszła w życie w styczniu. Udało się też podpisać protokół dodatkowy przedłużający funkcjonowanie Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy oraz korzystne dla pracowników regulaminy pracy i Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.


Poczta Polska zatrudnia ok. 67 tys. pracowników.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum