Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Pointpack: Prace nad jakością usług obniżają zyski, ale to zaprocentuje

W pierwszym kwartale 2022 roku spółka Pointpack S.A. uzyskała przychody ze sprzedaży w kwocie 12.237,5 tys. zł oraz wypracowała zysk netto w kwocie 1.107,2 tys. zł i wskaźnik EBITDA wynoszący 1.550,4 tys. zł. Spółka osiągnęła również dodatnie przepływy finansowe w kwocie 214,8 tys. zł.
Reklama

Wojna bez wpływu na działalność Pointpack

Pierwszy kwartał 2022 roku stał pod znakiem wzrostu napięcia międzynarodowego, wybuchu wojny w Ukrainie oraz ich efektów makroekonomicznych. W ocenie zarządu sytuacja ta nie miała jak dotąd istotnego wpływu na wpływu na działalność Pointpack. Nie zaobserwowaliśmy spadku zainteresowania partnerów usługami Pointpack, jak też spadku wolumenów świadczonych usług mogącego wynikać z ograniczania zakupów online.

Czytaj także: Współpraca InPostu z Żabką będzie miała negatywny wpływ na Pointpack

Poprawa jakości usług

- W kwartale br. spółka koncentrowała się na pozyskiwaniu i wdrożeniu usług dla kolejnych partnerów, jak również nad pracami nad podniesieniem jakości i dalszym rozszerzeniem zakresu usług świadczonych w sieci punktów Pointpack. W krótkim okresie prace z tym związane obniżają raportowane zyski, jednak w naszej ocenie przysłużą się one do długoterminowego wzrostu - podano w komunikacie.

Reklama

Inteligentny e-commerce

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum