Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Pointpack przejmuje spółkę dostarczającą maszyny paczkowe i rozwiązania smart cloud

Pointpack został większościowym udziałowcem w P2A BOX sp. z o.o. Zgodnie z zawartą umową inwestycyjną, Pointpack doinwestuje przejmowaną spółkę. P2A BOX dostarcza inteligentne maszyny paczkowe oraz usługi smart cloud integrujące rozwiązania w zakresie dostaw pierwszej i ostatniej mili.
Reklama

Zarząd Pointpack S.A.poinformował, że 19 maja br. spółka podpisała umowę sprzedaży udziałów w polskiej spółce prawa handlowego działającej pod firmą P2A BOX sp. z o.o. Ponadto zawarła ze wspólnikami nabywanej spółki, posiadającymi około 33 proc. udziałów, umowę inwestycyjną określającą zasady realizacji inwestycji w podmiot nabywany - podano w komunikacie.

Pointpack większościowym udziałowcem

Pointpack nabędzie 125 udziałów w kapitale zakładowym podmiotu nabywanego, które na dzień zawarcia umowy stanowią około 51 proc. udziałów w kapitale zakładowym podmiotu nabywanego. Cena sprzedaży udziałów jest równa ich wartości nominalnej.

Pointpack doinwestuje przejmowaną spółkę

Zgodnie z postanowieniami umowy inwestycyjnej Pointpack będzie zobowiązany do dofinansowania działalności podmiotu nabywanego poprzez przejęcie dotychczasowego zadłużenia w postaci obligacji wyemitowanych na rzecz jednego ze wspólników, a także, w późniejszym okresie, do dalszego finansowania działalności w sposób pośredni lub bezpośredni. Łączna kwota zobowiązań spółki w tym zakresie nie przekroczy kwoty 30 mln zł powiększonej o odsetki, w tym kwoty 10 mln zł z tytułu ww. obligacji.

P2A BOX z dużym kontraktem

P2A BOX sp. z o.o. przeznaczy otrzymane finansowanie na działalność bieżącą, w tym na realizację kontraktu na dostawę technologii na rzecz podmiotu działającego na rynku przesyłek pocztowych i kurierskich. Szacunkowa wartość przychodu z realizacji ww. kontraktu, którego stroną jest między innymi P2A BOX sp. z o.o. Poinpack szacuje na około 240 mln zł.

Umowy zawarte są pod warunkiem rozliczenia transakcji nabycia obligacji przez spółkę Pointpack, na podstawie umowy sprzedaży obligacji zawartej. Własność udziałów podmiotu nabywanego przejdzie po spełnieniu powyższego warunku i zapłaty ceny sprzedaży - podano.

Po spełnieniu warunków i przejściu własności udziałów, Pointpack stanie się większościowym wspólnikiem podmiotu nabywanego, posiadającym co najmniej 51 proc. udziałów w kapitale zakładowym oraz 51 proc. w ogólnej liczbie głosów na zgromadzeniach wspólników.

Reklama

Inteligentny e-commerce

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum