Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Polski startup fyrtel.market dostarcza zamówienia w Berlinie

Pod koniec września poznański fyrtel.market otworzył swój pierwszy zagraniczny oddział. Firma zajmująca się dostawami ostatniej mili z lokalnych sklepów spożywczych ruszyła z usługą w stolicy Niemiec. W momencie startu nowego oddziału Fyrtel zrzeszył już w Berlinie ponad 30 sklepów.
Reklama

Celem fyrtel.market jest sprawienie, by lokalne zakupy stały się wygodniejsze - aplikacja umożliwia użytkownikom złożenie zamówienia z wielu lokalnych sklepów w jednym koszyku i ekodostawą do domu - ponad 84% dostaw realizowanych jest z pomocą rowerów.

- Chcemy sprawić, by kupowanie produktów u lokalnych dostawców było normą, nie wyjątkiem. Nie stawiamy barier przed użytkownikami - na fyrtel.market nie ma minimalnego koszyka, dostawa jest nawet na ten sam dzień, a opłata za dowóz z jednego sklepu jest bardzo konkurencyjna. Lokalne zakupy dostarczamy w większości rowerami cargo- powiedział Paweł Głogowski, CMO, fyrtel.market.

Flagowa usługa fyrtel.market już w Berlinie

Flagowa usługa fyrtel.market, czyli Poranne Chlebki, także zawitała już w Berlinie. Jest to dostawa pieczywa i innych wypieków z lokalnych rzemieślniczych piekarni w godzinach porannych. Stanowi ona nie tylko wygodną, zdrowszą i atrakcyjną alternatywę dla porannych zakupów z supermarketu czy dyskontu.

W kontrze do q-commerce

- Model działania Fyrtla pozostaje ten sam: wspieramy lokalne sklepy w sprzedaży, logistyce i promocji. Jesteśmy dla nich partnerami a nie konkurencją. Czyli zupełnie odwrotnie niż w przypadku usług q-commerce (10-15 minutowych dostaw), które tworzą bardzo groźną konkurencję dla lokalnych sklepów, ponieważ ich opłacalność zależy od optymalizacji oznaczającej eliminowanie małych sklepów z łańcucha dostaw. Dodajmy do tego negatywny wpływ na przestrzeń naszych miast przez pojawianie się tzw. „dark store’ów”. Czas i rynek pokazują jednak, że błyskawiczne dostawy zmagają się z wieloma trudnościami, na czele z opłacalnością tego modelu. Nasze podejście do branży e-grocery jest inne. Wierzymy, że w obecnych czasach to, co lokalne, ma jeszcze większą wartość, a tym samym może stanowić o sile gospodarczej i społecznej naszych miast - wyjasnia Michał Łogwiniuk, CEO, fyrtel.market.

Gdzie działa Fyrtel

Obecnie Fyrtel zrzesza ponad 200 sklepów. Wśród nich znajdują się wyłącznie lokalne, niezależne sklepy z branży spożywczej: rzemieślnicze piekarnie, rodzinne warzywniaki, małe palarnie kaw, delikatesy i wiele innych małych biznesów, które skupiają się wyłącznie na sprzedaży wysokiej jakości produktów.

Przez dwa lata działalności Fyrtel dowiózł ponad 70 tysięcy zamówień, generując dla obecnych w aplikacji sklepów prawie 3 milionów złotych obrotu. Oprócz Berlina firma działa w Poznaniu, Wrocławiu, a od czerwca b.r. także w Warszawie.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum