Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Polskie ePłatności wzmacniają zarząd

W zarządzie Grupy Polskie ePłatności S.A. doszło do istotnych zmian. Żaklina Pawlak-Iwińska, wiceprezes ds. HR weszła w skład ścisłego kierownictwa, do którego dołączył także nowy CFO - Rafał Merk.
Reklama
  • Zmiany kadrowe są konsekwencją rozwoju PeP na polskim rynku oraz wewnątrz europejskiej Grupy Nexi-Nets.
  • Polskie ePłatności biorą na cel zdobycie pierwszego miejsca w dziedzinie agentów rozliczeniowych w Polsce.

Żaklina Pawlak-Iwińska - kim jest

Żaklina Pawlak-Iwińska jest związana z Polskimi ePłatnościami praktycznie od samego początku powstania firmy w 2010 roku. Początkowo na stanowisku dyrektora działu personalnego, następnie od 2019 roku wiceprezesa ds. personalnych, a obecnie pełni funkcję wiceprezesa ds. HR. Jest także członkiem zarządu w spółce BillBird S.A. będącej członkiem Grupy Polskie ePłatności S.A.

Wiceprezes ds. HR jest absolwentką Uniwersytetu Rzeszowskiego w dziedzinie socjologii i historii, z dodatkowymi dyplomami z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, zarządzania kompetencjami, prawa pracy oraz bezpieczeństwa i higieny pracy. Ponadto ukończyła studia Executive MBA na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz posiada certyfikat z ESCP Business School w Berlinie. Doświadczenie w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi zdobywała w latach 2010-2016 na stanowisku dyrektora personalnego w OPTeam S.A. Obecnie swoje ogromne doświadczenie związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi wykorzystuje do strategicznego rozwoju PeP. Niejednokrotnie uczestniczyła w procesach fuzji czy przejęć spółek, co sprawia, że wiedza jest poparta praktycznymi umiejętnościami w tym zakresie.

Rafał Merk - kim jest

Rafał Merk, który objął stanowisko CFO Grupy Polskie ePłatności S.A, posiada bogate doświadczenie w branży finansowej oraz leasingowo – faktoringowej. Od 20 lat związany jest ze spółkami sektora usług finansowych. Od 2019 roku do czerwca br. pełnił funkcję członka zarządu Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów oraz reprezentował PZWLP we władzach Związku Polskiego Leasingu (ZPL), wchodząc w skład Komitetu Wykonawczego ZPL jako Wiceprzewodniczący tego organu.

Rafał Merk jest absolwentem Wydziału Zarządzania Politechniki Łódzkiej. Karierę rozpoczął w 2001 roku w departamencie finansowym AVIVA Group. Od 2007 roku pracował w spółkach leasingowo-faktoringowych. W 2007 roku objął funkcję dyrektora finansowego w ING Commercial Finance, następnie od 2010 roku - Finance Managera w holenderskiej centrali ING LeaseHolding. W latach 2012 - 2017 pełnił rolę dyrektora finansowego dla regionu Europy Wschodniej w De Lage Landen. Od 2017 był dyrektorem zarządzającym Athlon Polska.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum