Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Powierzchnia magazynowa w Polsce w ciągu 10 lat wzrosła ponad trzykrotnie

Jeszcze w 2012 roku, kiedy cieszyliśmy się z organizacji mistrzostw Europy w piłce nożnej, całkowite zasoby nowoczesnej powierzchni magazynowej nieznacznie przekraczały poziom 7 mln mkw. W okresie kolejnych 5 lat wzrosły one o 60% do 11,5 mln mkw. a obecnie przekraczają już 25 mln mkw. – komentuje Damian Kołata, Head of Industrial & Logistics Poland, Head of E-commerce CEE, Cushman & Wakefield.
Reklama

Jak podaje Cushman & Wakefield, 80% istniejących zasobów nowoczesnej powierzchni magazynowej w Polsce znajduje się w województwach: mazowieckim, śląskim, łódzkim, dolnośląskim i wielkopolskim.

Wolumen inwestycji w budowie sięgnął rekordowego poziomu 4,7 mln mkw. Aż 1/3 tej powierzchni powstaje tym razem na mniejszych i rozwijających się rynkach regionalnych, a w szczególności w zachodniej i północnej części kraju.

Sektor logistyczny i przemysłowy w Polsce nie przejawia oznak spowolnienia. Wciąż wysoki popyt i ponad 96% wskaźnik wynajęcia w istniejących zasobach generuje wciąż dynamiczny rozwój nowych inwestycji deweloperskich w warunkach niestabilnego otoczenia geopolitycznego. Obecnie mamy w Polsce ponad 500 zrealizowanych inwestycji. W 2023 roku mapa logistyczna wzbogaci się o wiele nowych projektów, a całkowite zasoby rynku magazynowego w Polsce pokonają kolejną barierę 30 mln mkw. – prognozuje Damian Kołata, Head of Industrial & Logistics Poland, Head of E-commerce CEE, Cushman & Wakefield.

 

 

 

Reklama

Inteligentny e-commerce

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum