Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Prezes eobuwie liczy na dalszy wzrost sprzedaży i poprawę rentowności

Należąca do CCC spółka eobuwie.pl, która w II kwartale pokazała ponad 50 proc. wzrost przychodów i poprawę marż, liczy na dalszy wzrost sprzedaży i poprawę rentowności - powiedział PAP Biznes prezes Marcin Grzymkowski. Dodał, że pandemia przyspieszyła trend wzrostu popularności e-commerce i grupa chce wykorzystać szanse rynkowe, co wiązać się będzie z dodatkowymi nakładami.
Reklama

Marcin Grzymkowski wskazał jednocześnie, że inwestycje w e-commerce wymagają czasu i środków, więc nie wszystkie firmy będą mogły skorzystać z tej szansy. - Wiele firm chce dziś rozwijać e-commerce, ale to są procesy długotrwałe i kosztowne - powiedział prezes.

W związku z pandemią koronawirusa, eobuwie wstrzymało prace nad nowymi otwarciami sklepów. Obecnie funkcjonuje 26 salonów eobuwie. pl i dwa kolejne są na zaawansowanym etapie realizacji.

Nie wiadomo jeszcze czy spółka otworzy kolejne salony Modivo. Pierwszy ruszył kilka dni temu w warszawskiej Galerii Młociny. Prezes Grzymkowski poinformował, że firma przygląda się temu jak koncept sprawdzi się na rynku, a decyzja o przyszłości projektu zostanie podjęta w kolejnych miesiącach.

Grzymkowi podkreśla, że platforma e-commerce z modą premium Modivo, powinna w tym roku zwiększać swój udział w przychodach grupy eobuwie. Platforma jest obecne w Polsce i na 10 rynkach zagranicznych, ale jeszcze w tym roku powinna pojawić się w Chorwacji i w Szwajcarii.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum