Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Prezes PGG: E-sklep radykalnie zmienił polski rynek węgla

- Sklep internetowy PGG S.A. pozostanie najważniejszym w Polsce kanałem dystrybucji węgla dla domów i mieszkań. To jedyne w tej chwili miejsce na polskim rynku, gdzie na tak dużą skalę, z dostępem przez całą dobę i we wszystkie dni tygodnia, można zamówić dostawę węgla opałowego o gwarantowanej jakości po najkorzystniejszej cenie - mówi w lipcowym numerze „Magazynu PGG” PGG Tomasz Rogala, prezes Polskiej Grupy Górniczej.
Reklama

W firmowym magazynie czytamy, że w e-sklepie zarejestrowało się już prawie milion sto tysięcy osób, a rekordy zainteresowania padały w lipcu i sierpniu
ubiegłego roku, gdy jednocześnie e-sklep notował od 5,5 do 10 mln jednoczesnych odwiedzin.

9 mln nowych użytkowników e-sklepu PGG

W całym 2022 r., który również okazał się rekordowy po skierowaniu
przez spółkę do e-sklepu całej produkcji węgla opałowego z kopalń, sklep internetowy PGG S.A. miał prawie 9 mln nowych użytkowników. Dla porównania rok wcześniej w e-sklepie zarejestrowanych było tylko 800 użytkowników, a witryna miała zaledwie 15 mln odsłon.

Dziś nie ma już wątpliwości, że przeorganizowanie całej formuły sklepu internetowego okazało się bardzo dobrą decyzją.

Informatycy PGG mają ręce pełne roboty

– Ruch i obroty w sklepie internetowym wzrosły lawinowo o tysiąc i więcej procent. Obsłużenie tak wielkiej sprzedaży było bardzo poważnym wyzwaniem dla informatyków i specjalistów logistyków PGG S.A. Nagle musieliśmy zacząć sprzedawać przez internet już nie kilka tysięcy ton węgla przez miesiąc, ale kilkadziesiąt tysięcy ton każdego tygodnia – wyjaśnia prezes spółki Tomasz Rogala.

W sumie PGG S.A. pokrywa aż 40 proc. zapotrzebowania Polaków na opał węglowy. W ciągu ostatniego roku do gospodarstw domowych trafiło przez e-sklep około 1,5 mln t dobrej jakości węgla.

W artykule napisano, że ze statystyk GUS wynika, że ceny dla odbiorców detalicznych w PGG S.A. były średnio dwukrotnie niższe od cen detalicznych na rynku.

Artykuł ukazał się w lipcowym numerze magazynu PGG.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum