Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Protest kurierów Pyszne.pl. Nie będą rozwozić jedzenia

Kurierzy i kurierki Pyszne.pl podjęli decyzje o kontynuacji nieformalnego strajku rozpoczętego w grudnia 2022 r. Po rozmowach ze związkiem zawodowym w styczniu firma nie zadeklarowała jasno woli realizacji postulatów pracowników, m.in.i przywrócenia dodatków stażowych odebranych kurierom na jesieni zeszłego roku – informuje OPZZ Konfederacja Pracy. W piątek nie będą dostarczać zamówień.
Reklama

Zamiast tego przedstawiciele strony pracodawcy Pyszne. pl obiecali, że przeliczą budżet w zakresie wynagrodzeń i do końca stycznia wrócą do niezadowolonych z zarobków pracowników – podaje związek zawodowy OPZZ Konfederacja Pracy.

Osoby pracujące dla Pyszne uznały, że 1,5 miesiąca, jakie firma miała na ustosunkowanie się do postulatów to czas wystarczający, w związku z tym zdecydowali się kontynuować protest. W takich miastach, jak Kraków, Poznań, Gdynia, Bydgoszcz i Warszawa znaczna część załogi deklaruje, że nie zgłosi dyspozycyjności na 3 lutego.

W przypadku satysfakcjonującej dla pracowników odpowiedzi Pyszne, kurierzy mogą odwołać w każdej chwili planowane działania - poinformowano.

Organizacja Międzyzakładowa OPZZ Konfederacja Pracy jest otwarta na koncyliacyjne rozwiązania i negocjację postulatów, jednak zgodnie z oświadczeniem złożonym podczas styczniowego spotkania w obecnej sytuacji aktywnie wspiera działania organizacyjne kurierów – informuje związek zawodowy.

Pełna lista postulatów to:

  • Przywrócenie dodatku stażowego (stawka progresywna).
  • Wprowadzenie dodatku 2 zł za godzinę w weekendy i święta ustawowo wolne.
  • Przywrócenie dodatku godzinowego dla kapitanów wraz z utrzymaniem dodatku za wsparcie w szkoleniu kurierów.
  • Wprowadzenie dodatku za wykonywanie zleceń w trudnych warunkach pogodowych.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum