Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Przemysław Żbikowski prezesem Merlin Group, spółka zmniejsza stratę

Po trzech kwartałach br. Merlin Group S.A. osiągnęła przychody w wysokości 24,4 mln zł. Po 9. miesiącach 2019 roku przychody spółki wynosiły 45,4 mln zł. Merlinowi udało się zmniejszyć stratę netto do 9 mln zł wobec 27 mln zł w analogicznym okresie ub. r. Prezesem Merlin Group jest obecnie Przemysław Żbikowski, który zastąpił na tym stanowisku Annę Prymakowską.
Reklama

Widoczny spadek przychodów spowodowany był brakiem kapitału obrotowego, niezbędnego do zatowarowania spółki i realizacji kampanii „Back to School”. Mimo to, spółka podjęła wszelkie działania, zmierzająca do maksymalizacji efektów sprzedażowych, możliwych w zaistniałej sytuacji oraz do konkurowania z największymi graczami e-commerce na rynku, uruchamiając pilotażową współpracę z Blik: BLIK to School. Pomysłodawcą i właścicielem domeny jest Merlin Group, a akcja ma charakter długofalowy. W kolejnych latach planujemy osiągać znacznie lepsze wyniki akcji, budując jednocześnie jej renomę oraz markę - podano w raporcie.

Trzeci kwartał 2020 to również kolejne działania optymalizacyjne dla Grupy. Zarząd podjął decyzję o przeprowadzeniu procesu połączenia spółek zależnych, wzmacniając tym samym główny profil działalności Profit M sp. z o. o. spółki przejmującej. W efekcie prowadzonych działań, spółka ta stanie się podmiotem kumulującym kluczowe aktywa i funkcję związane z prowadzeniem działalności na polskim rynku e-commerce oraz podmiotem zarządzającym procesami biznesowymi, skierowanymi na rozwój sprzedaży przez Internet. - Przed spółką najważniejszy, czwarty kwartał w roku, w którym skupimy się na maksymalizacji sprzedaży oraz optymalizacji marży oferowanych w sklepach produktów. Praca nad optymalizacją marży przyczyni się również do poprawy wyniku finansowego Grupy w kolejnych okresach - czytamy w komunikacie Merlin Group.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum