Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Przesyłki OLX do Paczkomatów InPost już bez etykiet

InPost wprowadza dla użytkowników serwisu OLX możliwość wysyłania przesyłek bez konieczności drukowania etykiet.
Reklama
  • OLX to pierwszy serwis ogłoszeniowy, specjalizujący się w organizacji sprzedaży przez osoby prywatne, któremu InPost udostępnił ten znanysposób nadawania przesyłek, dostępny dotychczas tylko dla użytkowników aplikacji InPost Mobile. 
  • Konieczność drukowania etykiety adresowej to dla klientów indywidualnych  jeden z  najczęstszych problemów z jakimi się mierzą podczas nadawania przesyłki.

Dzięki współpracy z InPost, sprzedający w serwisie OLX mogą wybrać nadanie z tradycyjną  etykietą lub skorzystają z nowej możliwości – z  nadania bez etykiety. Nadawca otrzyma teraz specjalny kod w aplikacji InPost. Z takiej formy mogą skorzystać osoby, którym do wysyłki posłuży Paczkomat InPostu. 

Czym zastąpić drukowaną etykietę?

- InPost stał się firmą wyznaczającą kierunki rozwoju dla całej branży e-commerce w Polsce. Dzisiaj po raz pierwszy udostępniamy klientowi biznesowemu możliwość nadawania bez etykiety. Takie rozwiązanie było dotychczas dostępne tylko dla klientów detalicznych InPost - od teraz zaczynając od OLX, przenosimy je do konsumenskiego e-commerce. Zmiana ta z pewnością ucieszy wszystkich sprzedawców OLX, bo znacznie ułatwia nadawanie przesyłek w Paczkomatach InPostu. Od teraz wystarczy na czytniku Paczkomatu zeskanować QR kod z aplikacji InPost lub na ekranie wpisać kod nadania i skrytka otworzy się automatycznie. Resztą, czyli drukiem etykiety i transportem paczki do odbiorcy zajmie się InPost. W swojej działalności nieustannie staramy się poszukiwać i wspierać rozwiązania, które upraszczają sposób w jaki korzystamy z usług logistycznych. Zastąpienie drukowanych etykiet – dostępne od teraz także dla klientów OLX – czyni sposób w jaki korzystamy z Paczkomatów jeszcze bardziej bezproblemowym i jeszcze bardziej bezpiecznym – podkreśla Michał Lis, Dyrektor Sprzedaży Krajowej w InPost.

Wysłanie paczki bez etykiety jest niezwykle proste. Wystarczy, że sprzedający w  trakcie tworzenia przesyłki w OLX  zaznaczy opcję „Nadawaj bez etykiety”, a kod nadania otrzyma w Aplikacji InPost i komunikacie mailowym. Następnie nada ją w dowolnym Paczkomacie przy użyciu kodu QR lub kodu cyfrowego. 

Jak zaznacza Agnieszka Dąbrowska, Dyrektor Rozwoju Produktu OLX, wcześniejsza udana współpraca z firmą InPost pozwoliła wdrożyć rozwiązanie, które znacznie ułatwi życie niejednemu użytkownikowi serwisu.

- Chcemy dostarczać naszym użytkownikom bezproblemowe i wygodne rozwiązania Możliwość nadania paczki bez konieczności generowania i  drukowania etykiety jest przykładem takich działań, które możemy realizować dzięki naszej udanej współpracy z InPost - mówi Agnieszka Dąbrowska.

Reklama

Inteligentny e-commerce

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU

Lista tagów

Zobacz komentarze (15)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum