Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Przez 18 lat na Allegro sprzedano 2,4 miliardów przedmiotów

20 milionów użytkowników, 740 sprzedanych produktów na minutę i 300 tysięcy klientów dziennie. Takimi liczbami może pochwalić się Allegro, które obchodzi dzisiaj 18. urodziny. Serwis równie często odwiedzają kobiety i mężczyźni, a najczęściej wybieraną pojedynczą ofertą na platformie jest kołdra antyalergiczna.
Reklama

Allegro powstało 13 grudnia 1999 r., dokładnie 18 lat temu, w Poznaniu. Na początku było serwisem aukcyjnym, działającym jako pchli targ, na którym transakcje dokonywały osoby prywatne. W 2002 r. licytacje stanowiły 37 proc. wszystkich transakcji, dziś to tylko 3 proc. Coraz częściej korzystają z niego też przedsiębiorcy, którzy traktują Allegro jako kolejną platformę do rozwijania swojego biznesu – 100 tysięcy profili to konta typu firma, prowadzonych przez profesjonalnych sprzedawców.

 

Jak wynika z danych Allegro i raportu Gemius „Ecommerce w Polsce w 2017 r.”, serwis ten to najpopularniejsza platforma zakupowa dla 71 proc. Polaków. Allegro odwiedza ponad 17 milionów osób miesięcznie, a dziennie robi tam zakupy prawie 300 tys. klientów. Konto na Allegro ma 20 milionów Polaków. 

Przez 18 lat na Allegro wystawiono 3,8 miliardów ofert i sprzedano 2,4 miliardów przedmiotów. W 2017 r. w minutę sprzedano średnio 740 produktów. Dziennie na Allegro sprzedaje się milion produktów, a liczba aktywnych ofert miesięcznie w tym roku sięgała do 70 milionów. W wyszukiwarkę serwisu w ciągu miesiąca wpisuje się 1,2 mld wyszukiwań. Aż 90 proc. ofert to produkty nowe, wystawiane przez profesjonalnych sprzedawców, oferujących gwarancję i wsparcie pozakupowe.

Kobiety i mężczyźni kupują na Allegro mniej więcej po równo – czasem zdarzają się niewielkie odchylenia na korzyść tych drugich, w zależności od kategorii. Częściej z serwisu korzystają mieszkańcy średnich i mniejszych miast. 

Polacy robią zakupy na platformie coraz bardziej świadomie. Jak czytamy w „Pulsie Biznesu”, rzadko zaglądamy na Allegro by przeglądać oferty, zazwyczaj wpisywane w wyszukiwarkę hasła są konkretne i określają dokładne cechy pożądanego produktu. Przez cały rok do koszyków Polaków trafiają ubrania, książki, sprzęty AGD, części samochodowe, kosmetyki czy chemia gospodarcza. Wyróżnić jednak możemy takie artykuły, które kupowane są sezonowo. I tak telewizory kupujemy przed dużymi imprezami sportowymi i na Boże Narodzenie, narty – w październiku, a wyprawkę szkolną zaczynamy kompletować już w lipcu. 

Najczęściej wybieraną na Allegro ofertą jest ta na… kołdrę antyalergiczną. Ten produkt został w ciągu ostatnich trzech lat sprzedany 29 tys. razy. Dużym zainteresowaniem cieszą się także hybrydowe lakiery do paznokci (27 tys. transakcji), a także końcówki do szczoteczek elektrycznych, waciki, maseczki do twarzy, mop i pilnik polerski.

Reklama

Inteligentny e-commerce

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum