Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Przez Allegro dziennie sprzedaje się 1,2 mln produktów. Boom zakupowy w najbliższy weekend

Jak wynika z danych Allegro, w listopadzie i grudniu kupujemy średnio 1,2 mln produktów dziennie. To 8 razy więcej niż jeszcze ​10 ​lat ​temu.
Reklama

- W tym roku Polacy wcześniej niż zazwyczaj wyruszyli na świąteczne zakupy. Już w listopadzie odnotowaliśmy na platformie ponad 30 proc. więcej transakcji niż poprzednich miesiącach. Spodziewamy się, że szczyt świątecznych zakupów przypadnie w najbliższy weekend. Internetowe zakupy świąteczne potrwają jednak niemal aż do Wigilii. W przypadku niektórych kategorii, zwłaszcza tych prezentowych, sprzedawcy mogą liczyć na trzykrotnie większe obroty, w porównaniu z pozostałymi okresami w roku. Tak jest w przypadku np. w kategorii zabawki czy perfumy - mówi Paweł Klimiuk, rzecznik Allegro.
Największym zainteresowaniem spośród wszystkich kategorii sprzedażowych, w okresie od 14 listopada do 23 grudnia 2016 roku, cieszył się Dom i Zdrowie (29,3 proc. sprzedanych produktów w
skali całej platformy), następnie Moda i Uroda oraz Dziecko. Wśród kupujących na Allegro większą grupę stanowią mężczyźni (53 proc.).

Allegro dwukrotnie większą sprzedaż odnotowuje na dwa tygodnie przed świętami - w okolicach 11 i 12 grudnia. W listopadzie i grudniu co minutę sprzedaje się 6 szt. męskiej bielizny, w tym piżam oraz 2. pary skarpetek. Co 17 sekund sprzedaje się jeden egzemplarz gry komputerowej. W listopadzie i grudniu co minutę sprzedawały się: 3 damskie zegarki, 2 naszyjniki i 2. torebki. W ubiegłym roku sprzedawały się średnio 2 odkurzacze na minutę. W tej kategorii popularne były także szczoteczki
elektryczne, przenośne głośniki i golarki.

W 2016 roku sprzedało się aż o 23 proc. więcej produktów z kategorii wyposażenia wnętrz, niż rok
wcześniej. Dużą popularnością cieszą się ozdoby, których w ub. roku sklepy internetowe sprzedały blisko 1,6 mln sztuk. Wśród nich dekoracyjne poduszki, bieżniki i kapy z motywami Bożego Narodzenia. W każdej minucie na Allegro sprzedaje się 10 sztuk lampek choinkowych i 53 sztuki ozdób choinkowych. Każdego dnia na Allegro sprzedaje się 15,5 tys. zestawów garnków i patelni, foremek do ciast, kompletów noży etc

W porównaniu do pozostałych miesięcy grudzień to nawet trzykrotny wzrost w kategorii perfumy. W tym czasie każdego dnia sprzedaje się średnio 3 tys. zapachów dla mężczyzn i 5,5 tys. dla kobiet. 
W ubiegłym roku sprzedaliśmy prawie 500 tys. sztuk LEGO, 400 tys. zabawek edukacyjnych i 360 tys. gier.
Komputery, telefony i RTV/AGD (czyli większość kategorii Elektronika), stanowią łącznie ok. 11 proc. sprzedaży w okresie świątecznym. Co dwie sekundy sprzedaje się telefon lub jakiś rodzaj akcesoriów do tego sprzętu, 9 głośników co 5 minut i 930 smartwatch’y dziennie. Xiaomi w pierwszych dwóch tygodniach listopada stanowiły aż 36% sprzedaży wszystkich telefonów na Allegro. Średnia cena
najpopularniejszego modelu Xiaomi Redmi 4X wyniosła 582,10 zł.

Na grudzień przypada 14,3 proc. rocznej sprzedaży w kategorii Kultura i rozrywka. Najczęściej kupujemy książki z kategorii “Literatura piękna, popularna i faktu” - to co 3,5 książka kupiona w tym czasie na Allegro. Co 1 min sprzedaje się 19 książek i komiksów. W ciągu 24 godzin sprzedaje się 3 500 kalendarzy i notatników. Co 17 sekund sprzedawana jest gra komputerowa, co minutę planszowa.

W 2016 roku jednym z najczęściej wpisywanych haseł na Allegro była “choinka” - codziennie średnio 22 tys. razy użytkownicy szukali tego produktu (dwukrotnie częściej niż przed rokiem).

Reklama

Do pobrania


Inteligentny e-commerce

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum