Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Rohlik Group inwestuje 400 mln euro w automatyzację

Czeska firma - Rohlik Group - zajmująca się dostawą artykułów spożywczych zamawianych online, do końca 2025 r. zainwestuje 400 mln euro w automatyzację magazynów, aby zwiększyć wydajność.
Reklama

Firma zainwestuje w początkowej fazie 45 milionów euro, a kolejne inwestycje przypadną na lata 2022-2025.

Rohlik instaluje system pojemników magazynowych ze zintegrowanymi stanowiskami roboczymi.

Komentując inwestycję, założyciel Rohlik, Tomáš Čupr, powiedział: „Centrum logistyczne ze wsparciem robotów w Monachium, w połączeniu z naszymi samochodami CNG i wkrótce wprowadzonymi elektrycznymi pojazdami dostawczymi, jest podstawą naszej unikalnej strategii, w której zrównoważony system - Rohlik Technologia - jest wykorzystywany do dostarczania klientom najwyższej jakości produktów. Trudny, ale i bardzo ekscytujący projekt staje się teraz rzeczywistością."

Rohlik powiedział, że w tym roku rozszerzy usługę na inne niemieckie miasta, w tym Frankfurt, a następnie Hamburg, Kolonię i inne w 2022 roku.

Plany ekspansji

Inwestycja ma miejsce, gdy Rohlik wkracza na nowe rynki po zebraniu funduszy. Wcześniej rozszerzył działalność na Austrię i Węgry.

W lipcu pozyskał od inwestorów 100 mln euro przy wycenie 1 mld euro po uzyskaniu finansowania w wysokości 190 mln euro we wcześniejszej rundzie.

Dyrektor ds. automatyzacji w Rohlik Group, Aleš Malucha, stwierdził: „Rohlik Group wysyła każdego dnia setki tysięcy produktów, co w niektóre dni może dawać ponad milion pojedynczych pozycji".

Założona w 2014 r. przez 38-letniego czeskiego przedsiębiorcę internetowego Tomasa Cupra, firma Rohlik odnotowała w 2020 r. obroty w wysokości ponad 300 mln euro.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum