Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Rusza nowa platforma e-commerce. Będzie można tu sprzedać używane meble

Nadwyżki magazynowe, zalegające meble i dodatki do mieszkań, używane wyposażenie wnętrz można sprzedawać za pośrednictwem platformy stworzonej z myślą o branży Home&Garden. Vilandy oferuje darmowy program partnerski na start, a także transport dużych gabarytów w systemie kurierskim.
Reklama
  • Według badań CBOS z 2021 roku najczęściej sprzedawane lub oddawane rzeczy używane to odzież i obuwie, ale tuż za nimi znajdują się meble oraz elementy wyposażenia i wystroju wnętrz, a następnie sprzęt AGD i RTV. 
  • To sygnał, że idea gospodarki cyrkularnej nie jest nam obca i szansa dla firm, które oferują przedmioty z drugiej ręki.

 - Dla przedsiębiorców: producentów i sprzedawców wyposażenia wnętrz nasza platforma będzie dodatkowym kanałem dotarcia do klientów indywidualnych wraz z pierwszą w Polsce zorganizowaną przesyłką gabarytową w systemie kurierskim — mówi Marta Szataniak, CEO startupu JJM Development, który stworzył portal Vilandy. - To miejsce do działania dla firm, które obawiają się rosnących cen kosztów sprzedaży stacjonarnej, które chcą pozbyć się zapasów magazynowych i produktów pochodzących ze zwrotów, ekspozycji czy nadwyżki produkcyjnej.

Czym wyróżnia się oferta platformy Vilandy?

 To platforma specjalistyczna, skupiająca kupujących i sprzedających z branży Home&Garden. Sprzedawca trafia w potrzeby potencjalnych odbiorców.

Kreator ofert ułatwia i przyspiesza sprzedaż: formularz uzupełnia się automatycznie w 40 procentach. Wystarczy podać nazwę przedmiotu, zweryfikować wymiary, opisać jego stan, by pojawiła się oferta. Użytkownik biznesowy ma swój firmowy profil z dostępem do historii transakcji, który ułatwia zarządzanie sprzedażą. Może między innymi prowadzić negocjacje z klientami i wystawiać rachunki.

Vilandy oferuje program partnerski — bezpłatny przez pierwsze miesiące trwania współpracy. To czas, kiedy przedsiębiorca może rozwijać ten kanał sprzedaży, znajdować kolejnych klientów i przyjrzeć się zasadom działania platformy. Platforma zapewnia bezpieczne płatności oraz ochronę danych osobowych użytkowników.

Przedsiębiorca może wysyłać swoje produkty, także wielkogabarytowe, na koszt kupującego.

Vilandy oferuje wsparcie w postaci aktywnego Help Vilandy. Doświadczony zespół udziela wskazówek, rad, rozstrzyga ewentualne spory pomiędzy sprzedawcą a klientem.

Jak Vilandy przyciągnie klientów?

Vilandy zamierza przyciągnąć klientów wykorzystaniem różnorodnych kanałów służących reklamie i działaniom marketingowym; wyszukiwarką produktów; możliwością negocjacji ceny podczas zakupu produktów; bezpiecznymi płatnościami, także odłożonymi w czasie, dzięki systemowi Klarna.

Platforma zaproponuje także usługę dostawy produktów, także wielkogabarytowych pod wskazany adres na terenie Polski i niezależnie od odległości, jaka dzieli sprzedawcę od klienta.

Vilandy rusza z kampanią

Platforma działa od kilku tygodni, w App Store i Google Play dostępna jest także aplikacja. Teraz o Vilandy będzie głośno, bo startuje kampania reklamowa.

W spocie Vilandy bohaterowie są bardzo różni: matka z dzieckiem, pani w wieku 50+, mężczyzna, który zajmuje się odnawianiem mebli, studentka, która szuka oszczędności. Tematem przewodnim jest zakup przez Internet używanego fotela “uszaka”, czyli popularnego, a jednocześnie dużego mebla. Kampania promocyjna Vilandy ma zasięg ogólnokrajowy. Działania reklamowe są wielowymiarowe, a ich celem jest dotarcie do jak największego grona potencjalnych użytkowników: zarówno sprzedawców, jak i kupujących.

- Spoty promujące portal pojawiły się we wszystkich programach telewizji naziemnej, w branżowych kanałach i programach o tematyce Home&Decor, a emisje billboardu sponsorskiego można zobaczyć w TVP i w TVN - mówi Marta Szataniak, CEO startupu JJM Development, który stworzył portal Vilandy.  - Nasza kampania promocyjna ma zasięg ogólnokrajowy, a jej celem jest dotarcie do sprzedawców i kupujących.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum