Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Ruszyła budowa parku logistycznego w okolicach Łodzi dla DPD

Newport Logistics Fund, fundusz inwestujący w nieruchomości magazynowe, informuje o rozpoczęciu budowy pierwszego w całości finansowanego przez siebie centrum logistycznego. W okolicach Łodzi ruszyła realizacja hali o powierzchni 6 300 mkw., w całości wynajętej przez DPD – jedną z największych firm kurierskich w Europie. Obiektbędzie częścią kompleksu dwóch budynków o łącznej, docelowej powierzchni 32 000 m kw.
Reklama

W finansowanym przez Newport Logistics Fund parku logistycznym w Lućmierzu koło Zgierza, ruszyła budowa pierwszej hali o powierzchni 6 300 m kw. na potrzeby DPD. Jedna z największych firm kurierskich w Europie, przez której sortownie przechodzi codziennie ok. 7,5 mln przesyłek, skorzysta z obiektu już w pierwszym kwartale 2023 r. W budynku typu cross-dock znajdzie się jeden z największych i najnowocześniejszych sorterów tej firmy w kraju oraz funkcjonalne zaplecze biurowo-socjalne.

Hala zostanie wyposażona w szereg zrównoważonych rozwiązań – m.in. instalację fotowoltaiczną oraz stacje ładowania samochodów elektrycznych - i będzie certyfikowana metodą BREEAM na poziomie Excellent.
Realizowany przez Newport Logistics Fund park logistyczny obejmie docelowo dwa budynki o łącznej powierzchni 32 000 m kw. Inwestycja powstaje w jednym z głównych ośrodków logistycznych kraju i Europy, niedaleko autostrady A2 i węzła Emilia. W zasięgu godziny jazdy samochodem mieszka tu 4 mln ludzi i aż 180 mln konsumentów w obrębie 6 godzin. Doskonałe połączenia transportowe uzupełnia pobliski Intermodalny Terminal Kontenerowy, łączący Chiny z Europą Zachodnią.

Reklama

Inteligentny e-commerce

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum