Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Rynek delivery będzie się konsolidował? W UOKiK wniosek ws. Delivery Hero i Glovo

Niemiecka grupa Delivery Hero ogłosiła, że ​​podpisała umowę dotyczącą nabycia 39,4% udziałów w hiszpańskiej aplikacji dostawczej Glovo.
Reklama

Strony umowy oczekują, że transakcja zakupu zostanie sfinalizowana w II kw. 2022 r., pod warunkiem uzyskania odpowiednich zgód regulacyjnych. Należy przypomnieć, że Delivery Hero jest inwestorem Glovo i obecnie ma około 44 proc. udziałów.

Transakcja wyceni Glovo na 2,3 miliarda euro po w pełni rozwodnionym i wolnym od długu przed wprowadzeniem pewnych korekt, podała firma.

Komentując transakcję, Niklas Östberg, dyrektor generalny i współzałożyciel Delivery Hero, powiedział: „Zespół Delivery Hero podziwia i wspiera Glovo od wielu lat. .

„Ich koncentracja na produktach i szybka realizacja zleceń zapewniły im wiodącą pozycję na 16 z 25 rynków, mimo że wystartowali o wiele lat później niż ich rówieśnicy. Będziemy nadal inwestować w zespół Glovo" - dodał.

Delivery Hero to wiodąca na świecie platforma dostawcza, działająca w około 50 krajach w Azji, Europie, Ameryce Łacińskiej, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej. 

31 grudnia do UOKiK wpłynął wniosek ws. przejęcia przez Delivery Hero SE z siedzibą w Berlinie, Niemcy, kontroli nad Glovoapp23, S.L. z siedzibą w Barcelonie, Hiszpania. Sprawa jest w toku.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum