Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Shoper: nasze kolejne przejęcie ma wzmocnić biznes e-sklepów działających na platformie

Shoper S.A. 26 maja br. zawarł umowę inwestycyjną, na podstawie, której nabędzie w transzach 100 proc. udziałów w Sempire Europe - wiodącej agencji marketingu internetowego dla rynku e-commerce. Dzień wcześniej Shoper zawarł przedwstępną umowę dotyczącą nabycia agencji Selium wyspecjalizowanej w obsłudze sprzedaży wielokanałowej.
Reklama

Shoper znów przejmuje

W dniu podpisania umowy Shoper nabył 2 169 udziałów o wartości nominalnej 100 zł każdy o łącznej wartości nominalnej 216,9 tys.zł, stanowiących 60% kapitału zakładowego Sempire i uprawniających do 60% głosów na zgromadzeniu wspólników Sempire. Cena za udziały wyniosła 15 mln zł.

Pozostałe 1 446 udziałów w Sempire o wartości nominalnej 100 zł każdy i łącznej wartości nominalnej 144,6 tys. zł stanowiących 40% kapitału zakładowego Sempire i uprawniających do 40% głosów na zgromadzeniu wspólników, Shoper nabędzie po upływie 3 lat od podpisania umowy za cenę nie mniejszą niż 15 mln zł powiększoną o kwotę zmienną nie wyższą niż 15 mln zł uzależnioną od osiągnięcia określonych w umowie celów finansowych (mechanizm tzw. earn out). Oznacza to cenę za pozostałe 40% udziałów między 15 a 30 mln zł.

 

Sempire - co to za spółka?

Sempire to wiodąca agencja marketingu internetowego dla rynku e-commerce świadcząca usługi pozycjonowania sklepów internetowych i serwisów www (SEO), prowadzenia kampanii reklamowych w internecie (SEM) oraz zarządzania profilami w mediach społecznościowych. Prognozowane przychody Sempire w roku 2022 wyniosą od 11 do 12 mln zł.

Pierwsza część transakcji, czyli zakup 60% udziałów Sempire, zostanie sfinansowana ze środków własnych, a następnie planowane jest jej zrefinansowanie kredytem bankowym.

Nasze akwizycje służą temu, by e-sklepy, które rozpoczynają sprzedaż dostały profesjonalne wsparcie ich pomysłu. Uważamy, że rynek e-commerce podobnie jak kiedyś rynek handlowy będzie się konsolidował i pojedyńcze sklepy będą starały szukać swojej siły sprzedażowej na marketplacach, takich jak nasze. Staramy się więc uzbroić ich w wiedzę, która będzie przekładała się na ich wyniki - skomentował Marcin Kuśmierz, prezes Shoppera.

Reklama

Inteligentny e-commerce

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum