Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Shoper przejmuje agencję Selium

Shoper zawarł przedwstępną umowę dotyczącą nabycia agencji Selium wyspecjalizowanej w obsłudze sprzedaży wielokanałowej.
Reklama
  • Shoper przejmie agencję Selium i wzmocni ofertę usług z obszaru sprzedaży wielokanałowej oraz międzynarodowej.
  • Selium należy do grona wiodących w Europie Środkowo-Wschodniej agencji wspierających przedsiębiorców w prowadzeniu sprzedaży na internetowych platformach handlowych (marketplace) w Ameryce Północnej, Azji i Europie.
  • Firma oferuje przedsiębiorcom pełne wsparcie w zakresie uruchomienia i prowadzenia sprzedaży na marketplace’ach - od zawarcia umów po zarządzanie procesem sprzedażowym. 

 “Najlepszy w Polsce zespół specjalistów od sprzedaży na międzynarodowych marketplace'ach wkrótce dołączy do Shoper. Połączenie wiedzy, doświadczenia i potencjału zespołów Shoper oraz Selium pozwoli polskim przedsiębiorcom skutecznie realizować ambicje w zakresie sprzedaży zagranicznej i pozyskiwać nowe grupy klientów. Rozwój sprzedaży wielokanałowej jest jednym z kluczowych obszarów naszych inwestycji” - mówi Marcin Kuśmierz, CEO Shoper. 

Shoper zyska zespół specjalistów w zakresie sprzedaży wielokanałowej oraz międzynarodowej

Oferta usług Selium zawiera też wsparcie w zakresie integracji technologicznych między systemami CRM lub ERP przedsiębiorców a platformami handlowymi, szkolenia i kursy w zakresie prowadzenia sprzedaży internetowej oraz prowadzenie kampanii reklamowych na marketplace’ach. 

 Przedsiębiorcy współpracujący z Selium mają możliwość prowadzenia sprzedaży na kilkudziesięciu zagranicznych platformach handlowych, m.in. Amazon, Alibaba, AliExpress, Cdiscount, eBay, Kaufland i Shopee. Prognozowane przychody agencji wyniosą w 2022 r. 1.6-1.8 mln zł i będą niemal dwukrotnie wyższe niż w roku poprzednim. 

Przejmując agencję Selium, Shoper zyska zespół wysoko wykwalifikowanych specjalistów w zakresie sprzedaży wielokanałowej oraz międzynarodowej. Agencja zostanie włączona w strukturę organizacyjną Shoper i utrzyma swoją markę.  

Przychody spółki Shoper w ostatnich 12 miesiącach, zakończonych 31 marca 2022 r., wyniosły blisko 91 mln zł, a skorygowany zysk EBITDA 32 mln zł.  Wartość sprzedaży na platformie (GMV Omnichannel) wyniosła w tym okresie blisko 7 mld zł. 

 

Reklama

Inteligentny e-commerce

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum