Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Shoper: Rekordowe wyniki za półrocze, partnerstwa z Amazonem i Microsoftem

Shoper, platforma e-commerce do prowadzenia sklepów internetowych, opublikował rekordowe wyniki za II kwartał i I półrocze 2023 roku. Firma odnotowała dwucyfrowe wzrosty we wszystkich kluczowych wskaźnikach.
Reklama
  • W drugim kwartale 2023 roku przychody Shoper sięgnęły 36,4 mln zł, co oznacza wzrost o 27% w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku. Skorygowany zysk EBITDA wyniósł 12 mln zł i był wyższy aż o 41% niż rok wcześniej.
  • Wartość sprzedaży w sklepach internetowych Shoper wyniosła w drugim kwartale 2 mld zł (GMV Sklepy), a powiększona o inne kanały sprzedaży wyniosła blisko 2,2 mld zł (GMV Omnichannel). Oba wskaźniki poprawiły się odpowiednio o 10 i 11% w stosunku do drugiego kwartału 2022.

Rekordowe wyniki Shopera

W całym pierwszym półroczu 2023 wyniki finansowe wzrastały jeszcze szybciej. W porównaniu do pierwszych 6 miesięcy 2022 przychody wzrosły o 30% i wyniosły 71,5 mln zł. Dynamicznie zwiększał się też skorygowany zysk EBITDA, którego roczny wzrost przekroczył 41% i wyniósł 23,4 mln zł.
Shoper kolejny raz zaprezentował rekordowe wyniki finansowe, mimo niesprzyjającego otoczenia makroekonomicznego, takiego jak rosnące koszty działania przedsiębiorstw i wysoką inflację, która wpłynęła negatywnie na zachowania konsumentów, obniżając ich siłę zakupową.

– Jesteśmy zadowoleni z wyników drugiego kwartału i pierwszego półrocza 2023 roku. To potwierdza zdolność naszej spółki do radzenia sobie w trudnych warunkach rynkowych – komentuje wyniki Piotr Biczysko, członek zarządu ds. finansowych Shoper. – Naszymi priorytetami pozostają: wspieranie rozwoju naszych klientów, efektywne zarządzanie kosztami i kontynuacja rozwoju biznesu. Już teraz widzimy, że te działania pozytywnie wpłyną na trzeci kwartał tego roku. Wyniki pierwszych dwóch miesięcy kolejnego półrocza napawają nas optymizmem – dodaje.

Początek trzeciego kwartału udany dla spółki Shoper

Spółka opublikowała też wybrane wskaźniki biznesowe dla lipca i sierpnia 2023. W tym okresie przychody wygenerowane przez Shoper były o 20 % wyższe w porównaniu do analogicznych miesięcy w 2022 roku, a skorygowany zysk EBITDA wzrósł aż o 31%. Spółka zanotowała też wyższe obroty w sklepach internetowych wykorzystujących platformę Shoper - wskaźnik GMV Sklepy poprawił się o 13%.

Kluczowe partnerstwa i rozwój technologiczny platformy Shoper

W pierwszej połowie 2023 roku Shoper nawiązał partnerstwa z takimi gigantami technologicznymi i sprzedażowymi jak Microsoft, Amazon, eMAG czy Klarna. Spółka stale podkreśla istotną rolę reklamy cyfrowej oraz działalności międzynarodowej w rozwoju e-biznesów. Firma otworzyła również nowe biuro w Bydgoszczy, by rozwijać swoje wsparcie w obszarze marketingu internetowego. Shoper wprowadził także wiele nowych usług, w tym aplikacje wykorzystujące sztuczną inteligencję, jak Opisy AI w ramach narzędzia Apilo.

– Nowe usługi i kluczowe partnerstwa w dynamicznie rosnących segmentach, takich jak płatności, logistyka czy sprzedaż wielokanałowa, są efektem naszej obserwacji rynku oraz uważnego słuchania potrzeb naszych sprzedawców – mówi Paweł Rybak , członek zarządu ds. komercyjnych Shoper.

– Dążąc do zapewnienia przewagi konkurencyjnej naszym klientom, nieustannie poszukujemy efektywnych rozwiązań i nawiązujemy globalne współprace, które pomagają im szybko rosnąć – wyjaśnia.
W prezentacji, zamieszczonej w serwisie relacji inwestorskich Shoper, zarząd spółki przedstawił nowe kluczowe projekty, w tym nowy storefront sklepu internetowego oraz rozwój usług finansowych z kolejnym partnerem. Ponadto, inwestorzy zostali poinformowani o trwających pracach nad rozwojem własnej usługi brokerskiej Shoper.

Co wiemy o firmie Shoper

Shoper to lider rozwiązań e-commerce w Polsce. Firma dostarcza niezbędną infrastrukturę dla handlu internetowego. Oprócz oprogramowania do prowadzenia sklepu internetowego oferuje również szereg usług wspierających sprzedaż. Są to m.in. płatności internetowe, reklama cyfrowa, usługi logistyczne oraz finansowanie biznesu. Na platformie Shoper działają m.in. takie marki jak Gym Glamour, Paprocki&Brzozowski, WK Dzik, Irving czy Doppelherz. Od lipca 2021 roku Shoper jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a od grudnia 2021 roku wchodzi w skład indeksu sWIG80. 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum