Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Shoper wprowadza usługę fulfillment

Shoper udostępnia e-biznesom usługę typu fulfillment. Rozwiązania OEX E-Business i Omnipack pomogą w zmniejszeniu kosztów magazynowych. Fulfillment pozwala elastycznie podchodzić do przestrzeni magazynowej, a także scedować na zewnętrznego operatora pakowanie i wysyłkę paczek.
Reklama

- Kierunek standardów wyznacza obecnie Amazon, który oferuje za darmo i w ciągu dwóch dni przesłanie przesyłki. To efekt pracy ponad 250 centrów magazynowych. Większości e-sklepów trudno jest zbliżyć się do takiej wydajności z powodu dużych kosztów. Rozwiązaniem może być fulfillment, który zdejmuje duży ciężar finansowy i zastępuje go podejściem elastycznym kosztowo, a jednocześnie gwarantującym jakość obsługi dostaw - mówi Artur Halik, head of Shoper Premium.

W ramach fulfillment towary są wysyłane bezpośrednio do operatora logistycznego, a ich magazynowanie odbywa się w jego centrach. Pozostałe czynności również realizuje usługodawca - kompletowanie, pakowanie i wysyłanie produktów, a często także dostarczenie dokumentów sprzedażowych. Inne usługi są zależne od oferty konkretnego operatora.

Wdrożenie fulfillmentu będzie możliwe przez Shoper AppStore, przez konfigurator usługi. Aplikacja w kilku krokach pozwoli dookreślić zakres usługi. Zależnie od poziomu skomplikowania - m.in. rodzaju towaru, wielkości paczek, sposobu pakowania, konieczności naklejania etykiet - wyceniana będzie wartość usługi. 

Shoper nawiązał współpracę z OEX E-Business oraz Omnipack. OEX E-Business jest spółką z Grupy OEX, posiadającą ponad 15-letnie doświadczenie w obsłudze logistycznej sektora e-commerce i programów lojalnościowych oraz działań POS. Oferuje także usługi z obszaru e-procurement i e-delivery. Zarządza centrami logistycznymi o powierzchni 44 000 m kw oraz magazynem w Łubnej pod Warszawą. Omnipack to operator logistyczny świadczący dedykowane usługi dla średnich i małych podmiotów z branży e-commerce. Oferuje magazynowanie, kompletację zamówień, pakowanie, wysyłkę oraz obsługę zwrotów.

Reklama

Inteligentny e-commerce

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum