Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Siemens Finance uruchamia platformę dla e-sklepów

Firma Siemens Finance uruchomiła usługę SimplyLease. Dzięki niej sklepy internetowe będą mogły oferować swoim klientom zakup sprzętu finansowanego leasingiem. Firma rozpoczęła właśnie program pilotażowy z siecią RTV EURO AGD. Dla osób posiadających podpis elektroniczny, przewidziano z kolei leasing potwierdzany za pomocą jednego kliknięcia myszką.
Reklama

SimplyLease to usługa skierowania do sklepów internetowych, które chcą dać swoim klientom możliwość finansowania zakupów leasingiem. Poprzez platformę klienci e-sklepów posiadający własną firmę mogą sfinansować zakup urządzeń o wartości od 1000 do 30 000 zł. Docelowo cała procedura wzięcia leasingu, także podpisanie umowy, ma odbywać się drogą elektroniczną.

Leasing to jedna z najszybciej rozwijających się form finansowania inwestycji w firmach. Polega na sfinansowaniu przez leasingodawcę sprzętu, za który przedsiębiorca płaci określoną ratę przez okres obowiązywania umowy. Obecnie wartość całego rynku to już niemal 50 mld zł, a średnioroczne tempo wzrostu od 2012 roku przekracza 15 proc. Aż 71 proc. usług firm leasingowych, jest kierowane do mikro, małych i średnich firm. – Dla kogoś, kto prowadzi działalność gospodarczą i potrzebuje sfinansować zakup sprzętu niezbędnego do rozwoju jego biznesu, leasing to najkorzystniejsze rozwiązanie. Nie musi angażować własnych pieniędzy, a faktury za raty leasingowe w całości rozlicza jako koszty. Usprawnienie tego procesu przez wprowadzenie leasingu online to kolejne ułatwienie dla firm – mówi Cezary Zbierzchowski, kierownik zespołu e-commerce w Siemens Finance, odpowiedzialny za wdrożenie platformy SimplyLease.

Według ekspertów jednym z powodów wzrostu rynku jest coraz większa digitalizacja oraz wdrażanie nowych technologii w usługach leasingowych. Przykładem jest możliwość wzięcia leasingu online. Jak podkreśla Cezary Zbierzchowski, to opcja, która w najbliższym czasie będzie odgrywała coraz większe znaczenie. – Z naszych badań wynika, że niemal co druga firma zatrudniająca do 9 pracowników, robi zakupy przez internet. Co czwarta z kolei jest zainteresowana leasingiem online – podkreśla ekspert. To właśnie z myślą o takich firmach Siemens Finance postanowił wprowadzić na rynek platformę SimplyLease – usługę skierowaną do sklepów internetowych, dzięki której będą one mogły zaproponować swoim klientom leasing urządzeń przez internet. Jak podkreśla Zbierzchowski, decyzja leasingowa będzie dostępna już w 15 minut po złożeniu internetowego wniosku.

Twórcy zapowiadają, że SimplyLease będzie najbardziej zaawansowanym technologicznie rozwiązaniem na rynku. Docelowo cała procedura – od złożenia wniosku do podpisania umowy – ma odbywać się za pośrednictwem internetu. – Do tej pory, nawet w przypadku „leasingu online”, konieczne było podpisanie papierowej wersji umowy w obecności kuriera. Następnie dokument trafiał do weryfikacji leasingodawcy. Naszym celem jest zrewolucjonizowanie tego procesu – mówi Cezary Zbierzchowski. – Nawiązaliśmy współpracę z Autenti, polską firmą zajmującą się autoryzacją dokumentów przez internet. Dzięki temu już na początku przyszłego roku, kupujący będą mogli potwierdzić umowę podpisem elektronicznym. W takim przypadku decyzja o przyznaniu leasingu jest końcem procedury przyznania finansowania – zaznacza.

Jak zapewnia Tomasz Plata, współzałożyciel Autenti, to jeszcze nie koniec. – Kolejnym etapem będzie opracowanie rozwiązania, dzięki któremu ominięty zostanie etap podpisywania drukowanych dokumentów dla wszystkich klientów – podkreśla. Kiedy to będzie możliwe? – Dążymy do sytuacji, w której kupujący w ciągu zaledwie kilku minut od rozpoczęcia zakupów online podpisze umowę leasingową i zamówi przesyłkę towaru. To realna perspektywa najbliższego roku, maksymalnie dwóch. Nie wszystko zależy od technologii, ale patrząc na tempo cyfrowej rewolucji wierzę że przełom, także w decyzjach regulatorów, nastąpi już niedługo – dodaje.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby uzyskać leasing w SimplyLease? Jedynym wymogiem koniecznym do złożenia wniosku jest prowadzenie działalności gospodarczej od co najmniej roku. Przychody czy koszty firmy nie wpływają na możliwość złożenia wniosku.

– Zaletą SimplyLease jest także elastyczność oferty. Osoba, która chce na przykład kupić laptop do biura, sama określa wartość wstępną oraz wartość wykupu urządzenia. Okres finansowania za pomocą leasingu zależy z kolei od rodzaju sprzętu i jego stawki amortyzacji. Dla sprzętu IT jest to minimum 16 miesięcy. Na życzenie klienta możemy ten okres wydłużyć o kolejne 12 miesięcy – wyjaśnia Cezary Zbierzchowski.

Obecnie usługa SimplyLease dostępna jest w kilku sklepach oferujących sprzęt IT. Od kilku dni trwa także pilotaż platformy w sklepie internetowym sieci RTV Euro AGD, gdzie za pomocą leasingu można sfinansować zakup laptopa, smartfona, aparatu fotograficznego i drona. Przedstawiciele firmy zapewniają, że w najbliższym czasie możliwość wzięcia leasingu online pojawi się w kolejnych dużych sklepach z artykułami RTV i AGD.

Reklama

Inteligentny e-commerce

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum