Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Skok w sprzedaży wentylatorów i basenów ogrodowych

Upalne lato powoduje, że z półek znikają wentylatory stojące i cyrkulatory powietrza – zainteresowanie tymi kategoriami na platformie EmpikPlace skoczyło nawet 3-krotnie rok do roku. Ponadto nie maleje popularność basenów ogrodowych – podobnie jak w sezonie letnim 2021 roku, również teraz są one hitem sprzedażowym.
Reklama

– Klienci EmpikPlace kupili o ponad 40% więcej wentylatorów niż rok temu na przełomie czerwca i lipca – mówi Stanisław Karcz, Merchant Strategy & Development Director w Empiku.

Najbardziej widoczny jest skok popularności w przypadku wentylatorów stojących, czyli klasycznych, dużych wiatraków. Empik.com zanotował niemal 3-krotnie więcej zamówień w tej kategorii niż w analogicznym okresie w 2021 roku. Klienci, podobnie jak w ubiegłym sezonie, najczęściej decydują się jednak na smukłe i eleganckie wentylatory kolumnowe – stanowią one największą pod względem sprzedaży podkategorię w tym segmencie na marketplace Empiku (EmpikPlace). Jak się okazuje, urządzenia chłodzące ustawiamy nie tylko w domu, lecz także coraz chętniej zabieramy je ze sobą – w ostatnich tygodniach widać wyraźny wzrost zainteresowania przenośnymi wiatraczkami (+140% rok do roku).

Ochłody w upalne dni szukamy też w wodzie. Baseny ogrodowe cieszą się niemal 3-krotnie większą popularnością niż rok temu. Największe wzrosty sprzedaży dotyczą basenów dmuchanych i stelażowych. Drugi rok z rzędu utrzymuje się także trend na jacuzzi – nadmuchiwane baseny z hydromasażem zanotowały nawet 5-krotny wzrost zainteresowania.

W danych sprzedaży Empik.com widać również wyraźną modę na organizowanie i urządzanie ogrodu – miejsca, w którym podczas upałów paradoksalnie bywa znacznie przyjemniej niż wewnątrz domu. Klienci platformy zamówili o niemal 50% więcej parasoli przeciwsłonecznych niż w ubiegłym roku. Na początku lipca można było zaobserwować także wzrost sprzedaży mebli ogrodowych – w tym stołów i sof. Aż 2-krotnie w porównaniu do 2021 roku skoczyła także sprzedaż systemów nawadniających i pryszniców ogrodowych.

 

Reklama

Inteligentny e-commerce

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum