Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Startuje budowa magazynu CTPark Warsaw West

Deweloper i inwestor – CTP rozpoczyna budowę kompleksu magazynowo-przemysłowego w podwarszawskich Wiskitkach. Pierwszy etap projektu dostarczy na rynek ok. 60 000 mkw. powierzchni produkcyjno-logistycznej, a jego oddanie do użytku zaplanowano na III kw. 2023 roku. Deweloper wchodzi też w decydującą fazę realizacji pierwszego etapu CTPark Sulechów – inwestycji umożliwiającej prowadzenie operacji magazynowo-produkcyjnych. Nowy obiekt, zlokalizowany w województwie lubuskim, dostarczy na rynek w pierwszej fazie ponad 81 000 mkw. przestrzeni najmu.
Reklama

CTPark Warsaw West będzie obiektem typu cross dock, który stanie na działce o powierzchni ponad 50 ha. W ramach kompleksu CTP wybuduje cztery budynki, a w planach jest również piąty. Cała inwestycja ma zaoferować łącznie ponad 233 000 mkw. przestrzeni odpowiadającej potrzebom najemców z sektorów logistyki i produkcji. Deweloper planuje też, w ramach realizacji tego projektu, uzupełnić go o format Clubhouse – wielofunkcyjną przestrzeń dostępną dla społeczności parku, ale także okolicznych mieszkańców. Inicjatywa ta to jeden z wyróżników oferty CTP, wspierający szczególnie mocno budowanie ogólnie rozumianego „community”. CTPark Warsaw West będzie pierwszym projektem firmy w Polsce rozbudowanym o ten moduł.

 

Najnowsza inwestycja CTP położona jest tuż przy samym węźle autostrady A2 i w sąsiedztwie planowanego Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Startuje CTPark Warsaw West, fot. mat. prasowe
Startuje CTPark Warsaw West, fot. mat. prasowe

Zgodnie z projektem dachy budynków są przystosowane do zabudowy instalacjami fotowoltaicznymi, które dadzą zieloną energię dla całego kompleksu. Budynki zostaną wyposażone w systemy monitorowania oraz zarządzania zużyciem mediów i energii, co przysporzy korzyści najemcom oraz inwestorowi. W kompleksie przewidziane jest zainstalowanie ładowarek dla samochodów elektrycznych DC, które spełnią wszelkie wymagania najemców.  

Najemcy otrzymają też pełną swobodę w zakresie aranżacji modułów biurowych, które są kluczowe dla wsparcia codziennych operacji biznesowych. Generalnym wykonawcą pierwszego etapu CTPark Warsaw West jest firma Atlas Ward Polska.

 CTPark Sulechów czeka na najemców

- W drugim kwartale tego roku oddamy pierwszy z dwóch budynków CTPark Sulechów, umacniając naszą obecność na polskim rynku magazynowo-przemysłowym. Tym projektem odpowiadamy na potrzeby najemców szukających powierzchni o wysokich parametrach technicznych. To ważne z punktu widzenia płynności prowadzonych działań i jakości realizowanych operacji produkcyjno-logistycznych. Z racji na nasz model biznesowy, który zakłada, że jesteśmy „asset holderem”, budujemy nasze nieruchomości, przykładając szczególną uwagę do jakości materiałów, tak, aby realizowane obiekty mogły służyć naszym najemcom w niezmiennym stanie przez długie lata. To podejście dotyczy także naszego parku w Sulechowie - wyjaśnia Piotr Flugel, Country Construction Director & COO w CTP Polska.

CTPark Sulechów jest odpowiedzią na postępujący trend automatyzacji łańcuchów dostaw. Projekt parku magazynowego uwzględnia system samoczynnego odczytu tablic rejestracyjnych, co przyspiesza ruch samochodów na terenie inwestycji. 

Reklama

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum