Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Usługi DHL Express zdrożeją w Polsce o 6,9 proc.

DHL Express, dostawca międzynarodowych usług ekspresowych, ogłosił dziś podwyżkę cen, która zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2021 r. W porównaniu z 2020 r., w Polsce wzrost wyniesie 6.9%. Ponadto dopłata za element o niestandardowej wadze wyniesie 380 zł, a dopłata za paletę niepiętrowalną osiągnie wartość 780 zł.
Reklama

- Jednym z głównych celów DHL Express jest wspieranie naszych klientów w osiąganiu celów biznesowych ich firm, co oznacza dla nas tworzenie i oferowanie rozwiązań oraz usług dopasowanych do ich indywidualnych potrzeb. W związku z tym dokonujemy znacznych inwestycji w rozwój naszej międzynarodowej sieci – mówi Tomasz Buraś, Prezes Zarządu DHL Express Polska.

- Coroczna korekta cen umożliwia nam dalszy rozwój infrastruktury, a jednocześnie pozwala na stosowanie najnowocześniejszych technologii i indywidualnych, najlepszych z możliwych rozwiązań z zakresu procesów dostarczania przesyłek międzynarodowych naszych klientów. W odpowiedzi na zwiększone zapotrzebowanie na specjalistyczną wiedzę z zakresu logistyki, wynikające przede wszystkim z rosnącego rynku e-commerce, zainwestowaliśmy znaczne środki w odnowienie floty naszych samolotów oraz w sortownie, punkty przeładunkowe i pozostałe obiekty wchodzące w skład naszej globalnej sieci logistycznej. Obecne i przyszłe inwestycje pomogą nam, naszym klientom i partnerom, w znacznym stopniu przyczynić się do poprawy śladu ekologicznego – dodaje Tomasz Buraś.

Coroczna korekta cen w DHL Express uwzględnia inflację, wahania kursów walut oraz kosztów administracyjnych związane ze zmianami przepisów, regulacji i standardów bezpieczeństwa. Zmiany te są regularnie wprowadzane przez krajowe i międzynarodowe organy w każdym z ponad 220 krajów i terytoriów, w których działa DHL Express. Korekty cen uzależnione są od lokalnych uwarunkowań i mogą się różnić w zależności od kraju oraz będą miały zastosowanie do wszystkich klientów, w przypadku, gdy pozwalają na to zapisy w umowach.

Z końcem bieżącego roku Wielka Brytania opuści Unię Celną Unii Europejskiej. Choć Grupa Deutsche Post DHL jest przygotowana do radzenia sobie z różnorodnymi barierami i utrudnieniami w handlu, zmiana ta spowoduje poniesienie przez firmę znacznych dodatkowych kosztów operacyjnych. - Aby wciąż świadczyć usługi na najwyższym, oczekiwanym przez naszych klientów poziomie, od 1 stycznia 2021 r. będzie pobierana opłata za wszystkie przesyłki eksportowe i importowe podlegające odprawie celnej w wymianie między Wielką Brytanią a krajami Unii Europejskiej. Opierając się na dostępnych obecnie informacjach, planuje się, że opłata zostanie ustalona na poziomie 1,12 zł za kg, przy czym minimalna stawka wyniesie 22,30 zł za przesyłkę. Opłata ta może ulec zmianie w zależności od okoliczności. - wyjaśnia spółka.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum