Vinted - nowe kraje, nowe kategorie

- Poprzez połączenie polskiej, czeskiej, słowackiej i litewskiej społeczności, liczącej w sumie ponad 7 milionów członków, Vinted oferuje większe możliwości sprzedaży oraz zakupów rzeczy z drugiej ręki w tej części Europy
- Wśród nowych kategorii dostępnych dla polskich użytkowników Vinted pojawią się: Dom, Zwierzęta i Rozrywka.
“Make second - hand first choice” - czyli uczynienie mody z drugiego obiegu pierwszym wyborem, to misja litewskiej platformy Vinted, której społeczność stale się rozrasta. Obecnie liczy ponad 50 milionów użytkowników w 16 krajach. Dzięki połączeniu polskiej, czeskiej, słowackiej i litewskiej społeczności Vinted zaoferuje użytkownikom w Polsce dostęp do jeszcze szerszej i bogatszej oferty rzeczy z drugiej ręki, łatwy i wygodny handel między użytkownikami z trzech sąsiadujących krajów, a także dodatkowe kategorie produktów.
Od połowy maja członkowie Vinted będą proszeni o stopniowe przenoszenie swoich kont na nową platformę - wszystko jest rozłożone w czasie tak, by zapewnić jak największy komfort dla użytkowników, a proces uczynić łatwym, płynnym i sprawnym. Dane osobowe użytkowników zostaną zaktualizowane automatycznie, w tym celu należy postępować zgodnie z podanymi przez Vinted wskazówkami, które krok po krok wyjaśniają, co należy zrobić. Aktualizacje wprowadzane na polskim rynku są już dobrze ugruntowane w innych krajach.
Nowe kategorie produktów
Użytkownicy platformy Vinted w Polsce dotychczas mieli do dyspozycji trzy główne kategorie: Kobieta, Mężczyzna, Dziecko. Była to głównie odzież i akcesoria, a także produkty dla najmłodszych, jak np. wózki, rowerki czy zabawki. Wraz z wprowadzeniem nowych, uzupełniających kategorii: Rozrywka, Dom i Zwierzęta, społeczność Vinted będzie miała więcej możliwości wystawiania, sprzedawania i kupowania produktów z drugiej ręki.
“Od jakiegoś czasu prężnie rozwijamy się nie tylko w Europie, ale i poza nią, w Stanach Zjednoczonych czy Kanadzie. Mamy również doświadczenie w łączeniu kilku rynków. Naturalnym krokiem było połączenie czterech krajów, takich jak Polska, Czechy, Słowacja i Litwa, które w sumie liczą ponad 7 milionów członków. W celu zapewnienia płynnego przepływu transakcji, we współpracy z naszym dostawcą usług płatniczych, wdrożyliśmy funkcję obsługi wielu walut, co oznacza, że kupujący może dokonać płatności w swojej lokalnej walucie, a sprzedający otrzyma środki w walucie obowiązującej w jego kraju. Dodatkowo, zapewniliśmy zintegrowany system wysyłki, aby ułatwić użytkownikom handel między krajami.” - powiedziała Lisa-Marie Berns - PR Manager w Niemczech, Europie Południowej i Wschodniej.