Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

W okresie przedświątecznym czynnych będzie 11 tys. okienek pocztowych

W okresie przedświątecznym czynnych będzie 11 tys. okienek pocztowych - powiedział we wtorek wiceprezes Poczty Polskiej Andrzej Bodziony informując posłów o przygotowaniach spółki do obsługi paczkowego ruchu świątecznego. Dodał, że przesyłki będą też doręczane w soboty.
Reklama

Jak przekazał wiceszef Poczty Polskiej, podczas posiedzenia podkomisji stałej do spraw transportu drogowego, drogownictwa, bezpieczeństwa ruchu drogowego i poczty, spółka przygotowuje się na zwiększony ruch w okresie przedświątecznym już na przełomie sierpnia i września.

30-proc. wzrost przesyłek w okresie przedświątecznym

Dodał, że przed Bożym Narodzeniem Poczta obsługuje o ok. 30 proc. więcej przesyłek niż w innych okresach roku.

"Już w tej chwili koncentrujemy się na działaniach prowadzących do zapewnienia jak największej liczby pracowników w placówkach oraz zwiększenia liczby czynnych okienek" - powiedział.

Dodał, że w dużych placówkach pocztowych w dużych miastach, będą okienka dedykowane tylko przesyłkom. "Zapewnimy też dodatkowe doręczenia przesyłek do odbiorców w soboty" - zapowiedział.

Poczta Polska szuka pracowników

Przypomniał, że w tym roku spółka poszukuje prawie 600 dodatkowych pracowników do obsługi paczek. Poszukuje dodatkowych pracowników sortowni, kierowców samochodów do 3,5 t i powyżej 3,5 t oraz kurierów.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum