Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Walmart wchodzi w zakupy na żywo. Jason Derulo gospodarzem wydarzenia na Twitterze

W najbliższą niedzielę Walmart, jako pierwszy detalista, przetestuje usługę zakupów na żywo na Twitterze. Użytkownicy będą mogli kupować produkty prezentowane podczas transmisji live.
Reklama

Największą popularnością transmisje sprzedażowe live cieszyły się pod koniec 2020 roku, w szczytowej fazie pandemii i zamkniętych sklepów stacjonarnych oraz galerii handlowych. Na taką sprzedaż decydowało się wiele właścicieli butików odzieżowych. Teraz interesują się nią duże marki.

Walmart on Twitter

Walmart oznaczył wydarzenie na Twitterze jako „cyber deals”. Prezentację firmy poprowadzi piosenkarz Jason Derulo. Podczas 30-minutowego pokazu przedstawi ofertę sklepu m.in. z następujących działów: elektronika, artykuły gospodarstwa domowego, odzież oraz dekoracje sezonowe. Użytkownicy mogą oglądać wydarzenie za pośrednictwem konta Walmart na Twitterze. Konsumenci będą mogli kupować prezentowane produkty oraz komentować transmisję wysyłając tweety.

Zakupy na Twitter

Twitter wprowadził usługę zakupów w lipcu br. Platforma umożliwia firmom prezentowanie produktów bezpośrednio na swoim profilu. Podczas testów swoje produkty prezentowała firma GameStop.

 „Transmisje na żywo na Twitterze pozwalają firmom łączyć się z najbardziej wpływowymi fanami, a dodanie funkcji zakupów jest logicznym dodatkiem, który przyciągnie i zaangażuje wrażliwą publiczność”, podała platforma w oświadczeniu.

W ciągu ostatniego roku Walmart zorganizował około 15 wydarzeń na żywo na różnych platformach. Pierwsze miało miejsce na TikToku prawie rok temu. 

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum