Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

WDX wyposaża magazyny dla Perfumesco.pl

WDX, notowana na GPW spółka oferująca rozwiązania z zakresu wyposażenia magazynów realizuje pierwsze kontrakty dla branży e-commerce, m.in. dla marki odzieżowej Lancerto i sklepu internetowego Perfumesco.pl.
Reklama

WDX S.A. w okresie od stycznia do września wypracowała 94,1 mln zł przychodów ze sprzedaży, osiągając dynamikę na poziomie 40% r/r. Spółka osiągnęła w tym okresie 4 mln zł zysku netto, to również ponad 40-proc. wzrost w ujęciu rocznym. Wyższe przychody spółka uzyskała zarówno w segmencie budowy wyposażenia magazynów (+37%), jak i wózków widłowych (+45%). Wynik na poziomie EBITDA przekroczył 12,5 mln zł, przy marży 13,3 proc. W spółce miały miejsce zdarzenia jednorazowe w postaci nakładów na modernizację zakładu produkcyjnego w Zgierzu – wyniosły one w II i III kwartale prawie 1,2 mln zł (w tym w III kwartale 0,44 mln zł) co obniżyło osiągnięte wyniki.

– W ostatnim kwartale pozyskaliśmy kilku istotnych klientów, m.in. niemiecki koncern przemysłowy ThyssenKrupp. Następne miesiące zapowiadają się równie dobrze – powiedział Marek Skrzeczyński, prezes zarządu WDX S.A.

Spółce pomaga rozwijający się rynek magazynowy w Polsce. Oprócz rosnącego popytu na najem tradycyjnych powierzchni magazynowych, a zarazem spadku liczby niewynajętych obiektów eksperci wskazują na nowy czynnik na rynku w postaci rozwoju segmentu e-commerce. Według raportu JLL „Logistyka e-commerce”, do 2020 r. w Polsce powstanie 700 tys. m2 nowych powierzchni magazynowych dedykowanych klientom z sektora e-commerce.

– Zakładamy, że sektor e-commerce może być jednym z czynników naszego wzrostu. Sądzimy, że w 2016 r. zapotrzebowanie na nowoczesne powierzchnie magazynowe ze strony właścicieli sklepów internetowych będzie rosnąć. W strukturze rynku tacy najemcy nadal stanowią niewielki odsetek. Dlatego aktualnie pracujemy nad ofertą dedykowaną takim klientom w zakresie przenośników i regałów magazynowych, jak i wózków widłowych. Chcemy być przygotowani na wyższy popyt ze strony podmiotów z e-commerce – uzupełnił Marek Skrzeczyński.  - Z końcem 2015 r. chcemy ukończyć kompleksową modernizację naszego parku maszynowego w Zgierzu produkującego regały magazynowe i systemy transportu przenośnikowego. Inwestycja w 2016 r. pozwoli nam zwiększyć moce produkcyjne i znacząco poprawi naszą wydajność pracy – dodał Marek Skrzeczyński.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum