Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Węgierski rząd: wzrost odsetka kupujących przez internet niemal największy w UE

Wzrost odsetka osób korzystających z internetu w celu robienia zakupów był na Węgrzech w ciągu ostatnich pięciu lat niemal najwyższy wśród państw Unii Europejskiej – poinformowało w poniedziałek węgierskie Ministerstwo Innowacji i Technologii.
Reklama

O ile w 2016 roku w internecie robiło zakupy tylko 48 proc. Węgrów, o tyle w zeszłym roku już 74 proc. Ten skok o 26 pkt proc. jest najwyższy w UE po Czechach, gdzie wyniósł 27 pkt - oświadczył resort, powołując się na dane Eurostatu.

Roczna wartość zakupów online na Węgrzech w 2020 roku po raz pierwszy przekroczyła bilion forintów (2,8 mld euro), a rok później wyniosła już ponad 1,3 bln forintów (prawie 3,8 mld euro).

W zeszłym roku najbardziej - o 45 proc. w ciągu pierwszych 9 miesięcy - wzrosła skłonność do kupowania przez internet żywności, artykułów gospodarstwa domowego oraz kosmetyków - wynika z ustaleń firmy badającej gospodarkę w sieci, GKI Digital.

Badanie wykazało, że najregularniej korzystają ze sklepów internetowych osoby powyżej 60. roku życia. 19 proc. z nich robi online tygodniowe zakupy, a 29 proc. miesięczne. Tymczasem 51 proc. osób najmłodszych, w wieku 18-24 lat, kupuje przez internet przede wszystkim wtedy, gdy nie mają ochoty lub czasu, żeby pójść do sklepu.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum