Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Wybrano 18 najciekawszych startupów piątej edycji konkursu Start-up Challenge

Organizatorzy piątej edycji konkursu Start-up Challenge, towarzyszącego zaplanowanym na wrzesień Tech and Start-up Days, spośród blisko 250 zgłoszeń wybrali 18 najciekawszych, innowacyjnych pomysłów na biznes. Ich autorzy zaprezentują je 3 i 4 września w Katowicach.
Reklama

Do tegorocznego konkursu, obok startupów z Polski, zgłosiły się także innowacyjne firmy z Czech, Estonii, Francji, Islandii, Luksemburga, Wielkiej Brytanii, Węgier i Stanów Zjednoczonych.

Wśród pomysłów zakwalifikowanych do finałowej osiemnastki znalazły się m.in. startupy działające w sektorze kosmicznym oraz na rynku gamingowym, dostawcy rozwiązań dla medycyny oraz budownictwa, firmy wyspecjalizowane w problematyce cyberbezpieczeństwa czy pomysłodawcy ekologicznego sposobu wytwarzania chłodu.

Wybrane firmy zaprezentują się na scenach Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach oraz przed uczestnikami European Tech and Start-up Days, a także przed widzami oglądającymi te wydarzenia online.

Jak poinformowali w poniedziałek organizatorzy, swoje rozwiązania zaprezentują startupy: Biotts, Genegoggle, CUSTOMY, Progresja Space, Panamint, Ai Factory, DAC, NataLab, Hugo Green Solutions, GGPredict, Gamehag, Heavy Kinematic Machines, Silencions, KPMP, EasyFootings, MC2 Innovations, Holo4Labs oraz ICsec.

Finaliści tegorocznej edycji konkursu mają szansę na grant finansowy - fundatorem nagród inSilesia o łącznej puli wynoszącej 50 tys. zł jest marszałek woj. śląskiego. Wsparcie dla najlepszych startupów zadeklarowały również Śląski Fundusz Rozwoju oraz Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, która oferuje doradztwo inwestycyjne, prawne, podatkowe i finansowe, a także pomoc w uzyskaniu publicznego wsparcia na inwestycje.

Laureaci Start-up Challenge 2020 zyskują również mentoring oferowany w ramach stworzonego przez Sebastiana Kulczyka nowatorskiego programu Incredibles, wspierającego młode firmy z sektora nowych technologii.

Dni startupów towarzyszą rozpoczynającemu się w stolicy Górnego Śląska 2 września 12. Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu. Pomysłodawcy obu wydarzeń chcą, by Katowice były miejscem spotkania młodych firm technologicznych z inwestorami i przedstawicielami korporacyjnego biznesu, zainteresowanego innowacjami i technologicznymi nowościami.

Pierwotnie katowicki kongres miał się odbyć między 18 a 20 maja, zaś dni startupów - 19 i 20 maja. W związku z pandemią koronawirusa, w ub. tygodniu organizatorzy poinformowali o przesunięciu obu wydarzeń na początek września - będą one miały charakter hybrydowy, tj. odbędą się zarówno w katowickim Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym, jak i w internecie, poprzez transmisje wszystkich debat i prezentacji online.

W tym roku po raz pierwszy w nazwie dorocznego spotkania startupów w Katowicach pojawiło się słowo "Tech", podkreślające znaczenie technologii jako płaszczyzny kooperacji firm, niezależnie od skali ich działania czy rynkowego doświadczenia.

Towarzyszący wydarzeniu konkurs European Start-up Challange daje młodym firmom możliwość zaprezentowania swojego pomysłu przed gośćmi Europejskiego Kongresu Gospodarczego, a tym samym może być okazją do pozyskania partnera biznesowego spośród przedsiębiorców, gotowych inwestować w innowacyjne projekty. Będą one zaprezentowane na startupowej scenie.

Do European Start-up Challange mogły zgłaszać się startupy działające na rynku nie dłużej niż pięć lat, posiadające innowacyjny produkt, technologię, model biznesowy lub "zoptymalizowany istniejący proces" w jednej z sześciu kategorii: new industry, environment, tradition&modernity, health&biotechnology, business processes oraz client&lifestyle. Organizatorem European Tech and Start-up Days jest Grupa PTWP.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum