Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Zaostrza się wyścig na automaty paczkowe

Niekwestionowanym liderem rynku automatów pozostaje InPost, ale za jego plecami robi się coraz ciaśniej. Allegro ma już ponad 2 tys. maszyn, zajmując trzecią pozycję - pisze w poniedziałek "Puls Biznesu".
Reklama

Gazeta przekazuje, że rodzimym liderem na koniec ubiegłego roku był InPost z prawie 16,5 tys. maszyn. Jednak, jak zaznacza, od tego czasu liczba automatów wzrosła.

Dziennik dodaje, że Allegro, lider polskiego rynku e-commerce, "właśnie postawiło One Box numer 2001, a do końca roku ma ich stać co najmniej 3 tys.". Allegro zapewnia, jak informuje "PB", że pod względem liczby skrytek ma drugą pod względem wielkości sieć w Polsce, ale w przypadku liczby automatów plasuje się na trzeciej pozycji.

Z informacji gazety wynika, że więcej automatów paczkowych od Allegro ma DPD. "Spółka informuje jednak tylko, że cała jej sieć nadań i odbiorów (uwzględniając poza automatami oddziały miejskie, punkty partnerskie, czy sieci handlowe) to prawie 10,5 tys. placówek" - czytamy w "PB".

Jak wyjaśnia "PB", dojście do poziomu 2 tys. automatów zapowiedzieli Orlen i Poczta Polska. Pierwsza z firm chce rozstawić tyle maszyn pod nazwą Orlen Paczka do końca 2022 roku, natomiast druga w I kwartale 2023 r.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum