Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Zmiany w sklepie PGG - przedpłata, odroczony termin odbioru, całość sprzedaży przez e-sklep

Ministerstwo Aktywów Państwowych jest świadome trudności na jakie obecnie napotykają osoby zainteresowane zakupem węgla w sklepie internetowym Polskiej Grupy Górniczej. E-sklep jest modernizowany, będą nowe udogodnienia dla klientów.
Reklama

Polska Grupa Górnicza, kierująca obecnie do swojego sklepu internetowego 60 proc. dziennej produkcji węgla opałowego, docelowo chce sprzedawać przez internet cały tego typu węgiel. Jednocześnie pracuje nad rozwiązaniem, dającym dostęp do węgla pracownikom i emerytom górniczym - informuje PGG.

9 maja grupa posłów (Ewa Kołodziej, Mateusz Bochenek, Wojciech Saługa, Marek Krząkała, Gabriela Lenartowicz, Tomasz Olichwer, Małgorzata Pępek, Joanna Frydrych, Zofia Czernow, Joanna Jaśkowiak, Henryka Krzywonos-Strycharska, Jagna Marczułajtis-Walczak Wojciech Król) napisała do ministra aktywów państwowych interpelację w sprawie problemów z zakupem węgla za pośrednictwem e-sklepu należącego do Polskiej Grupy Górniczej SA.

Na interpelację z upoważnienia Ministra Aktywów Państwowych odpowiedział Piotr Pyzik, podsekretarz stanu.

W piśmie czytamy, że MAP jest świadome trudności na jakie obecnie napotykają osoby zainteresowane zakupem węgla w sklepie internetowym Polskiej Grupy Górniczej.

Techniczne problemy e-sklepu PGG

" Należy jednak podkreślić, że oferta przygotowana przez PGG S.A., ze względu na atrakcyjną cenę, cieszy się dużym zainteresowaniem, które powoduje przeciążenie infrastruktury i powstawanie technicznych problemów z funkcjonowaniem sklepu " - podaje ministerstwo.

 


MAP pozostaje w stałym kontakcie z nadzorowanymi spółkami Skarbu Państwa – producentami węgla, w tym również ze spółką PGG S.A.
Zgodnie z informacjami ministerstwa  sklep internetowy spółki PGG S.A. jest ciągle rozwijany i usprawniany.

Ponad 70 tys. jednoczesnych wejść na stronę esklepu PGG

- W związku z ogromnym zainteresowaniem (ponad 70 tys. jednoczesnych
wejść na stronę internetową) prowadzone są obecnie prace nad modernizacją oprogramowania sklepu – pod kątem wydajności infrastruktury, w celu zapewnienia obsługi tak dużej liczby klientów. Ponadto w celu zwiększenia liczby obsługiwanych klientów spółka prowadzi prace programistyczne, które pozwolą na zakup węgla za przedpłatą, z odroczonym terminem odbioru.

Ceny węgla w składach i w esklepie PGG

Posłowie pytali dlaczego nie ma możliwości zakupu węgla bezpośrednio ze składów za preferencyjną cenę analogiczną do e-sklepu PGG SA?

Piotr Pyzik podaje, że Ministerstwo Aktywów Państwowych, ani spółki wydobywcze, nie kreują końcowej ceny na składach węgla. Składy są podmiotami prywatnymi działającymi na rynku w celu osiągnięcia zysku. Natomiast surowiec sprzedawany przez spółkę PGG S.A. jest oferowany w cenach detalicznych producenta – bez marż pośredników.

Przypomnijmy, że możliwość zakupu węgla opałowego luzem w swoim sklepie internetowym PGG wprowadziło w marcu.  Jak przekazała spółka, oferta spotkała się z dużym zainteresowaniem odbiorców, a popyt jest większy od dostępności węgla. Zachętą jest m.in. cena nawet dwukrotnie niższa w porównaniu do prywatnych składów opałowych.

 

Reklama

Inteligentny e-commerce

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU

Lista tagów

Zobacz komentarze (6)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum