Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Znany biznesman Andrzej Jacaszek będzie rozwijał polską platformę sklepową IdoSell

Do Rady Nadzorczej spółki akcyjnej IAI, która odpowiada za jedną z największych polskich platform sklepowych IdoSell, dołączył znany biznesman, manager, działacz gospodarczy - Andrzej Jacaszek.
Reklama

IdoSell - skalowanie biznesu w różnych branżach

Nowy członek Rady Nadzorczej spółki akcyjnej IAI, która odpowiada za jedną z największych polskich platform sklepowych IdoSell, ma wzmocnić organizację swoim doświadczeniem, a także wspierać ją w dynamicznym wzroście - informuje MCI Capital.

- IAI jest liderem SaaS w oprogramowaniu e-commerce na polskim rynku. To firma z bardzo dużym potencjałem, dlatego też cieszę się, że będę mógł pracować z tak profesjonalnym zespołem. Organizacja ma szansę stać się czempionem nie tylko na polskim, europejskim, ale być może  światowym rynku rozwijając zakres innowacyjnych usług oraz jakość obsługi klienta - mówi Andrzej Jacaszek. - Usługi i produkty IAI pomagają przedsiębiorcom w skalowaniu biznesu praktycznie we wszystkich branżach, które prowadzą sprzedaż e-commerce. Nasze produkty chociażby IdoSell mają ogromny potencjał rozwojowy – dodaje.

Andrzeja Jacaszka do Rady Nadzorczej IAI powołał fundusz MCI Capital. To właśnie w jego portfelu znajduje się spółka.

- IAI to w tym momencie jedna z naszych największych inwestycji. Chcemy, aby realny kierunek organizacji nadawali prawdziwi liderzy, a Andrzej Jacaszek należy do elity polskiego biznesu. Jesteśmy pewni, że jego dołączenie do rady nadzorczej IAI sprawi, że spółka będzie rozwijać się jeszcze prężniej – ocenia Filip Berkowski z MCI Capital.

Strategie konkurencyjne i zarządzanie sprzedażą

Andrzej Jacaszek to dyrektor zarządzający, wiceprezes ICAN Institute. Jest współtwórcą magazynów „Harvard Business Review Polska”, „MIT Sloan Management Review Polska" oraz „ICAN Management Review".

W latach 2004-2005 pełnił funkcję wiceministra finansów w rządzie premiera Marka Belki. Od sierpnia 2005 r. jest wykładowcą i trenerem biznesu w ICAN Institute oraz współwłaścicielem Instytutu.

Od 1991 r. doświadczenie zdobywał pracując m.in. dla: Medicover Holding BV - jako dyrektor grupy ds. sprzedaży i marketingu, Norwich Union - jako country manager of Life & Pension Operations Poland, Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego Norwich Union - jako prezes zarządu, TUiR Warta - jako wiceprezes zarządu, Agros Holding - jako dyrektor grupy ds. sprzedaży i marketingu, pełnomocnik zarządu oraz dla B.P.S. Consultants Poland - jako prezes zarządu.

Specjalizuje się m.in. w formułowaniu i wdrażaniu wygrywających strategii konkurencyjnych, zarządzaniu sprzedażą konsultacyjną i strategiczną, strategiach wyboru i absorpcji technologii cyfrowych z korzyścią dla przedsiębiorstwa, a także we wdrażaniu modeli przywództwa sprawdzających się w dynamicznym i złożonym otoczeniu rynkowym.

Otrzymał tytuły: Doctor of Business Administration w Polskiej Akademii Nauk, Master of Business Administration w Carlson School of Management University of Minnesota oraz Magistra Inżyniera Nawigatora Morskiego w Wyższej Szkole Morskiej w Gdyni.

Polska platforma sklepowa IdoSell

IAI działa na polskim rynku od 2000 r. Firma posiada produkty IdoSell (platformę sklepową z GMV na poziomie 14,5 mld zł) i IdoBooking (channel manager dla branży najmu krótkoterminowego). W sierpniu ubiegłego roku spółka przejęła 51 proc. udziałów węgierskiego lidera e-commerce Shoprenter. Tym samym rozpoczęła ekspansję zagraniczną.

Pakiet większościowy IAI należy do MCI Capital. Jak wynika z raportu analitycznego Noble Securities DM (opublikowanego w październiku 2021 roku), spółka jest jedną z najbardziej dochodowych inwestycji w portfelu funduszu.

Od samego początku trzonem działalności IAI był handel internetowy. To czyni spółkę jedną z najstarszych i najbardziej doświadczonych firm zajmujących się e-commerce w Polsce. Strategia IAI to wspieranie klientów w coraz większej sprzedaży – nie tylko na polskim rynku.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum